Na záberoch sú zachytené „hry a súťaže“ žiakov v rovnako obscénnom duchu ako tie, ktoré praktizovali v internáte na Považskej.

Prečo neprišlo oznámenie skôr

Odosielateľ fotiek nezabudol spomenúť, že ďalšie zábery z imatrikulácií sú voľne prístupné na facebookovej stránke školy. Pozreli sme si archívy z dvoch ostatných školských rokov. Na záberoch ležia žiaci a žiačky, pričom dolní majú v ústach keks a horní z neho následne  odhrýzajú. Rovnako aj tu v rámci programu, dievčatá s fixkou v ústach pri intímnom osvetlení obkresľujú obrysy postavy ležiaceho chlapca, praskajú balóny, ktoré mladíci držia v lone a slečny ich musia sedom čo najskôr rozpučiť.

Keks v ústach a
Keks v ústach a "horný" odhrýza, všetko sa to deje pod dohľadom publika.
Zdroj: archív OA

Študenské vtipkovanie

Riaditeľ školy Peter Országh netajil prekvapenie, že niekto rozposiela novinárom fotografie, ktoré podľa jeho názoru sú len študentskou recesiou. „Na každej akcii organizovanej školou máme určený pedagogický dozor. Žiadny z učiteľov nikdy nepustil von nič také, čo by bolo v rozpore s dobrými mravmi. Neraz stopol program, ktorý sa mu nepozdával. Iste, všetko závisí od uhla pohľadu,“ povedal Ország. Dohodli sme sa, že mu pošleme otázky mailom a on na ne odpovie. Napriek prísľubu do uzávierky nereagoval.

Striekanie kondenzovaného mlieka z tuby do úst ležiacich dievčat v ŠI na Považskej.
Striekanie kondenzovaného mlieka z tuby do úst ležiacich dievčat v ŠI na Považskej.
Zdroj: archív internátu

Po Považskej i Watsonova

Prípad na OA Watsonova súvisí s prevalením škandálu s obscénnymi imatrikuláciami v Školskom internáte na Považskej ulici v Košiciach. Plus JEDEN DEŇ, ako prvý zverejnil informácie o programe so sexuálnym podtónom, ktorý tam praktizovali. Prípad spolu s vulgárnymi fotografiami vytiahla na verejnosť matka jedného z ubytovaných dievčat. Hoci dieťa namietalo, že prasačinky navrhované v rámci programu robiť nebude, vychovávateľka ju odbila s tým, aby nemudrovala a urobila to, čo jej prikázala.

Košický župan Rastislav Trnka má kvôli obscénnym imatrikuláciám na
Košický župan Rastislav Trnka má kvôli obscénnym imatrikuláciám na "svojich" školách poriadne horúce leto.
Zdroj: Daniela Pirschelová

Na ťahu je župan

Košická župa, ako zriaďovateľ, začala vo veci konať a riaditeľka internátu Dana Roškova prišla následne o miesto. Bude zaujímavé sledovať, ako sa župan Rastislav Trnka zachová v prípade ďalšej školy, ktorej  Košický samosprávny kraj je zriaďovateľom. Padne hlava aj tohto riaditeľa?

Viac fotografií v galérii článku

Vyjadrite svoj názor v ankete a v diskusii pod článkom

Anketa
Mal by zriaďovateľ odvolať aj riaditeľa Obchodnej akadémie na Watsonovej v Košiciach?
  • 58%
  • 41%
  • 1%
Aj takto sa zabáva neplnoletá mládež na školských akciách.
Aj takto sa zabáva neplnoletá mládež na školských akciách.
Zdroj: archív OA