Do prípadu sa dokonca prednedávnom zainteresoval aj generálny prokurátor Maroš Žilinka. Ten zistil vážne pochybenia, ku ktorým došlo už hneď na začiatku vyšetrovania pri dokumentovaní tragickej nehody. Malo ísť o neprimerane dlhé znalecké dokazovanie, nekonanie dozoru nad dodržiavaním zákonnosti postupu zo strany prokuratúry. 

Obvinená exmisska

Aktuálne už padlo obvinenie, čo potvrdila aj  Krajská prokuratúra v Bratislave. "Uznesením zo dňa 22. 3. 2021 bolo v uvedenej trestnej veci vznesené obvinenie pre prečin usmrtenia. Obvinená Daniela K. má v súčasnosti zadržaný vodičský preukaz," znie informácia z krajskej prokuratúry, ktorá spresnila, že  uznesenie o vznesení obvinenia bolo obvinenej doručené a v súčasnosti jej plynie lehota na podanie sťažnosti. Vo veci sa  vykonávajú úkony v zmysle Trestného poriadku. V prípade dokázania viny hrozí Bratislavčanke trest odňatia slobody 2- 5 rokov.

Daniela Kralevich prišla o vodičák.
Zdroj: Archív NMH

Spokojný advokát

S týmto posunom v prípade je spokojný Peter Vačok, právny zástupca pozostalých. „Oslovil som už dávnejšie generálneho prokurátora Žilinku, keďže lehota na vyhotovenie odborného výstupu, ktorý je dôležitým podkladom na ďalšie dokazovanie, je neprimerane dlhá,” uviedol.

Čo sa bude teraz diať je podľa neho ťažké odhadnúť. Kralevich totiž môže pristúpiť na dohodu s prokurátorom, ale môže žiadať aj o precíznejšie dokazovanie alebo padne obžaloba. „V každom prípade, ak bude odsúdená, v čo verím, keďže znalecký posudok jednoznačne potvrdil príčinnú súvislosť medzi jej konaním a následkom - smrťou študentky," dodal ešte Vačok.

Pohreb tragicky zosnulej vietnamskej študentky Linh Ngyuyen Thi Dieu
Zdroj: JÚLIUS DUBRAVAY

 Rodina verí v spravodlivosť

„Jediné, čo by sme naozaj chceli  je, aby sa to čo najskôr uzavrelo, aby spravodlivosť  bola už dosiahnutá, aby linh mohla v pokoji odpočívať," povedala sestra nebohej. Zúfala rodina verí v spravodlivosť. Podporuje ju v tom celá vietnamská komunita. Polícia je vo vyjadreniach veľmi strohá. „Vzhľadom k vykonávaným procesným úkonom a dôkaznej situácie vo vyšetrovaní, nie je možné v súčasnosti poskytnúť ďalšie informácie."

Kralevich mlčí

Podnikateľka a bývalá misska Kralevich, hoci je aktívna na sociálnych sieťach, sa k obvineniu nevyjdrila. Pokúšali sme sa ju osloviť, ale na naše otázky nereagovala.
 

Viac fotografií nájdete TU

Vyjadrite svoj názor v komentároch i ankete pod článkom!

Anketa
Je trest 2 - 5 rokov primeraný za tento skutok?

Prečítajte si tiež: