Šokujúci prípad sa stal v máji 2019 na žilinskom sídlisku Vlčince. V byte našli zomierajúceho študenta Tomáša, ktorému už nebolo pomoci. Teraz súd odsúdil za vraždu Tomášovu kamarátku Juditu (17), ktorá s ním bola v osudný deň v byte. Sudca tínedžerke naparil nepodmienečný trest odňatia slobody v trvaní 12 rokov a 4 mesiace.

Stotožnil sa s návrhom a tvrdeniami obžaloby, že práve dievča je tou osobou, ktorá dobodala nožom svojho kamaráta a spolužiaka Tomáša.

Rozsudok nie je právoplatný, keďže obhajoba sa odvolala a prokurátor si tiež ponechal lehotu na podanie odvolania.

Právny zástupca poškodených Ján Halagan neskrýval spokojnosť. Zhodnotil rozsudok ako spravodlivý. „Súd rozhodol na základe dôkazov, ktoré boli vykonané správne. Po šestnástich mesiacoch od vraždy znamená tento rozsudkom pre rodinu aspoň čiastočnú satisfakciu,“ povedal advokát.

Otec dievčaťa Miloš mal opačný názor. Rozhodnutie vníma ako nespravodlivé. "Sudkyňa rozhodla svojvoľne, nerešpektujúc trestný poriadok, podali sme odvolanie a budeme bojovať ďalej. Judita skutok, ktorý jej je kladený za vinu, nespáchala," hovoril viditeľne rozrušený muž.

Zdôraznil, že všetko svedčilo v prospech jeho dcéry. "Obžaloba nepredložila jediný dôkaz o Juditinej vine, celé obvinenie je vykonštruované,"  hovorí. Vzápätí vymenoval osoby, ktorých sa jeho tvrdenie týka. "Budeme sa brániť, nikdy sa s tým nezmierime,“ zdôraznil. Podporil výpoveď odsúdenej dcéry, že spolu s Tomášom ich prepadol niekto tretí.

Celé vyjadrenie otca si pozrite v nasledujúcom videu!

Čo sa stalo v osudný deň?

Brutálna vražda sa stala 16. mája 2019 v bloku na žilinskom sídlisku Vlčince, kde sa pár stretol údajne preto, aby sa dohodol na detailoch spoločného výletu do Londýna.

Po vstupe do paneláku sa však priateľské stretnutie zmenilo na drámu a privolaní záchranári našli mladíka už bez známok života. Na tele mal množstvo bodných a bodnorezných rán. Pitva neskôr preukázala, že ich bolo dokonca až 50, čo svedčí o obrovskej brutalite útočníka. Dievča tvrdilo, že za vraždou je falošný odpočtár elektriny, ktorý na nich zaútočil a Tomáša dobodal pri jej obrane.  Vyšetrovateľ dokonca krátko pracoval s verziou, že na tínedžerov zaútočila ďalšia osoba, o ktorej existencii hovorila Judita hneď od začiatku.

Polícia počas domovej prehliadky však zaistila v byte niekoľko nožov, jeden, na ktorom bola krv obidvoch mladých ľudí, našli v izbe dievčaťa. Judita však aj napriek tomu trvala na tom, že je nevinná. 

Po zhruba troch dňoch však napokon padlo obvinenie, že hlavnou aktérkou brutálnej vraždy je práve mladá študentka. Tá skončila vo vyšetrovacej väzbe v Nemocnici pre odsúdených a obvinených v Trenčíne. Pokúšala sa viackrát dostať na slobodu, ale jej pokusy o prepustenie alebo nahradenie väzby dohľadom mediačného a probačného úradníka súd zamietol.

Na ťahu je teraz krajský súd, ktorý musí v tragickom prípade rozhodnúť. 

Viac foto nájdete TU

Vyjadrite svoj názor v komentároch i ankete pod článkom!

Anketa
Podľa vášho názoru je možné, že by tvrdenie otca o nevine dcéry bolo pravdivé?

Prečítajte si tiež: