Obžalovaná podnikateľka Daniela hneď v úvode pojednávania predložila súdu žiadosť o vrátenie auta značky Range Rover, ktoré jej polícia pre vyšetrovanie zaistila. Následné rozhodnutie samosudcu bývalú missku nepotešilo. Ten jej žiadosť zamietol ako "predčasnú, keďže vozidlo je predmetom znaleckého dokazovania."

Viac fotografií  nájdete TU >>>

Odvaha alebo drzosť?

Na sociálnej sieti mnohí netajili prekvapenie, že bývalá modelka nabrala odvahu žiadať auto, ktoré šoférovala v čase nehody 21. septembra 2020 na Tomášikovej ulici a s ktorým zrazila na priechode pre chodcov študentku gymnázia Ladislava Novomeského v Bratislave, ktorá na následky zranení zomrela.

Trestným rozkazom z júla 2021 súd uložil obžalovanej Kralevich trest dva roky a sedem mesiacov, ktorý však bol podmienečne odložený na skúšobnú lehotu v trvaní štyroch rokov. Zároveň jej súd uložil zákaz šoférovať na obdobie šesť rokov, okrem toho obžalovanú zaviazal nahradiť škodu pozostalým.

Takéto rozhodnutie sa nepozdávalo obžalovanej, ale ani prokurátorovi, obidve strany podali preto proti trestnému rozkazu odpor.

Auto nezhabali, iba zaistili

Splnomocnenec poškodených Peter Vačok rozumie snahám obžalovanej, keďže u týchto nedbanlivostných trestných činov sa nedáva prepadnutie alebo zhabanie majetku. "Auto je len zaistené pre potreby vyšetrovania na určitý čas, čo sudca aj vysvetlil a zdôvodnil. Neboli ešte vypočutí všetci znalci a keby nastala nejaká komplikácia musí mať vozidlo k dispozícii.  Až potom vydá rozhodnutie, aby bolo vrátené," povedal skúsený advokát. Ten zhodnotil priebeh ostatného pojednávania ako štandardný.

"Boli tam dvaja svedkovia, z môjho pohľadu veľmi dôležití, keďže boli bezprostredne po čine na mieste nehody," uzavrel Peter Vačok, ktorý sa osobne zúčastnil hlavného pojednávania, na ktorom boli prítomní aj otec a sestra nebohej Linh a ich priatelia z vietnamskej komunity z Bratislavy.

Čítajte TU ako sa bráni Kralevich, a čo na to hovorí Peter Vačok. Hlasujte v našej ankete >>>