Obrovská tragédia sa odohrala v českom meste Veselí nad Moravou. Mamička pripravovala jedlo a svojho synčeka nechala v obývačke pozerať rozprávky. Aby sa žena uistila, že je jej syn v poriadku, rozprávala sa s ním. Keď chlapček prestal odpovedať, išla ho skontrolovať

S hrôzou zistila, že jej syn vypadol z okna na 4. poschodí. Jeho telo nehybne ležalo na tráve pred panelákom. Podľa portálu blesk.cz chlapčekovi ako prvá utekala na pomoc suseda Kristýna. „Je to veľmi slušná rodina. Otec je kamionista a maminka bola na materskej. Je to hrozná tragédia, veľmi dobre sa poznáme,“povedala Kristýna.

Chlapec vypadol zo 4.poschodia ( ilustračné foto )
Chlapec vypadol zo 4.poschodia ( ilustračné foto )
Zdroj: Martin Domok

Nešťastná mamička sa zrútila

Kristýna počula muža, ktorý na ňu kričal, že jej vypadlo dieťa z okna. Povedala mu, že jej dieťa je s ňou, ale napriek tomu sa rýchlo išla pozrieť, čo sa stalo. O chvíľu neskôr dobehla aj chlapčekova mama, ktorá sa pri pohľade na svojho mŕtveho synčeka zrútila.

Chlapec neprežil napriek tomu, že mu suseda poskytla prvú pomoc za telefonickej asistencie záchrannej služby. „Na miesto sme poslali posádku s lekárom a aj vrtuľník. Snažili sme sa dieťa resuscitovať, ale zranenie bolo nezlučiteľné so životom,“ uviedla hovorkyňa juhomoravskej záchrannej služby Michaela Bothová.

 

Za všetko môže náhoda

Tragédiu spôsobila obyčajná náhoda. Chlapček bol zvedavý a vyliezol na parapet okna. Oprel sa o sieťku proti hmyzu, ktorá nevydržala tlak a z okna vypadla. Bohužiaľ, aj s malým chlapčekom. Matke bola poskytnutá psychologická podpora a otcovi chlapčeka túto tragickú správu oznámila polícia.

Prečítajte si tiež: