Úžasná baba, veľmi zlatá, ochotná, milá. Iba v samých superlatívoch spomínajú Tatranci na Lenku Rusnákovú (†35), o ktorej nečakanej smrti sa rozšírila správa v pondelok dopoludnia.

"Text, ktorý sme si mysleli, že nebudeme písať ani v najhoršom sne sa stáva skutočnosťou. Lenka, naša dlhoročná riaditeľka, šéfka, priateľka – človek s obrovským zanietením, človek s veľkým srdcom, človek jedinečný, človek žijúci pre hory a prírodu nás navždy opustila. Bolesť, ktorú cítime nevieme vyjadriť. Rodine a najbližším vyslovujeme úprimnú sústrasť," informovala v statuse na sociálnej sieti Tatranská informačná kancelária.

Aktuálne FOTO zasnežených Vysokých Tatier si pozrite v GALÉRII >>>

"Ďakujeme Ti, Lenka, za spoluprácu, podporu i hory nápadov a rodine vyjadrujeme našu úprimnú sústrasť. Odpočívaj v pokoji," lúčili sa s ňou aj zástupcovnia TANAP-u. 

Lenka pracovala aj ako riaditeľka Združenia cestovného ruchu (ZCR)  Vysoké Tatry. Zasadzovala sa za zákaz zábavnej pyrotechniky počas Silvestra. Podľa ochranárov totiž ohňostroje, hlučná zábavná pyrotechnika, hlasná hudba, verejné obecné či mestské ohňostroje, ale aj tie súkromné a používanie zábavnej pyrotechniky premenia na jednu noc krajinu na „vojnovú zónu“ plnú výbuchov a svetelných efektov. 

„Všetky zvieratá Vysokých Tatier a rovnako i domáci miláčikovia ďakujú všetkým za nič. Za žiadne ohňostroje, za žiadne petardy ani hluk. Nepotrebujú nič iba pokoj a ticho tatranského lesa,“ vyzývala pred rokom Lenka ako riaditeľka ZCR.

Dojímavé slová o Lenke od jej kamarátky - riaditeľky Regiónu Vysokých Tatier Lucie Blaškovej si prečítajte v GALÉRII >>>

Prečítajte si tiež: