V jednej dodávke sa vracali z Rakúska, zo 7 žien je 6 mŕtvych. Jedna z nich je v nemocnici s ťažkými zraneniami, vodič kamióna je v stabilizovanom stave na traumatológii.

Zomrel aj vodič dodávky, ktorý je z Michaloviec.

"Na mieste, zahynulo sedem ľudí, dvaja boli prevezení do nemocnice. Ťažko zranenú Annu (49) previezli do bojnickej nemocnice, Radoslav (35) utrpel ľahšie zranenie a to otras mozgu. Tiež bol hospitalizovaný v Bojniciach," informoval Jozef Minár z Operačného strediska Záchrannej zdravotnej služby.

Následne spresnil, že lekár na mieste konštatoval smrť troch žien (28, 34, 47) a muža (54). Pohlavie ďalších troch osôb ktoré ostali zakliesnené v mikrobuse zdravotnícki záchranári v čase zásahu nezistili. Neskôr bolo zverejnené, že medzi obeťami sú ešte ďalšie tri osoby ženského pohlavia.

Na miesto boli vyslaní aj psychológovia z Modrého anjela, aby poskytli psychosociálnu podporu členom zasahujúcich jednotiek, ale aj svedkom nehody.

Nehoda sa stala v katastri obce Nitrica, v prievidzskom okrese, dodávka sa čelne zrazila s kamiónom. "Pri udalosti sa zrazilo jedno úžitkové vozidlo značky Opel Vivaro s kamiónom, pričom prvé zo spomínaných skončilo prevrátené na streche," informoval nedávno Policajný zbor SR na sociálnej sieti.

Dve ženy sú z Prešova, ostatné z Bardejova, zo Spišskej Novej Vsi, Ráztočna, Novákov a preživšia je zo Stropkova.

Správu aktualizujeme!