Nevýslovný žiaľ prežívajú príbuzní nebohej Sylvie. Budúca mamička zomrela pred ich očami práve v deň, keď sa chystala za lekárom do poradne a chcela rázne riešiť svoj zdravotný stav. “Ráno sme sa chystali do poradne. Urobil som jej raňajky, najedli sme sa spolu. Chcela, aby som jej preložil veci do novej kabelky, ktorú dostala na Vianoce. V tom jej vypadli veci z rúk a ešte mi povedala, že dnes je nejaká nešikovná. V tom som už len zbadal, ako leží na gauči! Omdlela, triasla sa, ťažko dýchala a modrela,” povedal zronený Dávid, ktorý v jedinej minúte prišiel nielen o milovanú lásku ale aj svoje dve vytúžené detičky, ktoré so Sylviou čakali. Vystrašení príbuzní ihneď začali Sylviu oživovať a dávali jej masáž srdca, kým neprišla sanitka. ŽIaľ zachrániť ju nedokázal ani lekár zo záchranky. “Bolo to niečo strašné,” smutne dodal Dávid. Podľa Sylviinych najbližších malo budúcej mamičke zlyhať srdce.

  • V Tatrách opäť kosila smrť: Krásna učiteľka Lucia († 30) sa už k svojim malým žiakom nevráti!

Zdravotné problémy

Sylvia bola v 7 mesiaci tehotenstva, mala problémy s dušnosťou, ťažko sa jej dýchalo. No odborného vyšetrenia sa, podľa slov príbuzných, nedočkala a nemala byť ani sledovaná v ambulancii pre rizikové tehotenstvo. Jej rodina si však myslí, že to tak malo byť. Zarmútení rodičia mladej ženy teraz žiadajú, aby úrady preverili, či nedošlo k pochybeniu pri poskytovaní zdravotníckej starostlivosti. Polícia prípad preveruje. “Vyšetrovateľ okresného riaditeľstva prípad vyšetruje ako prečin usmrtenia,” informoval prešovský krajský policajný hovorca Daniel Džobanik.

  • TRAGÉDIA NA SVAHU: Len 30-ročná žena prišla o život po desivom páde v Bachledovej doline!

Rizikové tehotenstvo

Gynekológ s dlhoročnou praxou z Prešovského kraja vraví, že gemini tehotenstvo, pri ktorom žena čaká dvojičky, sa zväčša berie ako rizikové. Závisí to však od toho, či má jednu placentu alebo dve, alebo jeden či dva plodové obaly. “Lekári však takéto prípady pre minimalizovanie rizík posielajú do špecializovanej odbornej ambulancie pre rizikovo tehotné. Tam by jej určite urobili rôzne vyšetrenia - kardiologické, interné, urobili odber krvi a sledovali ju,” objasnil odborník.

  • Streľba v Texase: Útočník pálil po ľuďoch v kostole

Prekliatie prešovských rodičiek

V Prešove sa podobný tragický prípad smrti mladej rodičky stal v auguste. Nádherná Zuzka z Lipian (okres Sabinov) sa nevedela dočkať svojho vytúženého prvého bábätka. No iba pár hodín po pôrode zomrela na vykrvácanie, dieťatko sa narodilo zdravé. Jej utrápený manžel Marek (30) podal trestné oznámenie. Prípad stále vyšetruje polícia aj Úrad pred dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.