Veľké nešťastie sa stalo v nedeľu podvečer v Bardejove. Iba dvaapolročná Timea sa utopila v potoku. Podľa informácií denníka Plus JEDEN DEŇ rodina, ktorá pochádza z Poštárky, prišla na Dlhú Lúku oslavovať narodeniny.

Matka dievčatku urobila večeru a Timea sa neskôr vybrala na toaletu. Keď sa Timea stratila, hľadali ju vyše hodiny. Do pátrania po nezvestnej sa zapojil aj sused Timeiných starých rodičov Emil Červeňák. Stopa ich naviedla k potoku Kamenec v bardejovskej mestskej časti Dlhá Lúka: "Jej topánočky sme našli pri vode, vyzula si ich."

Nikto netuší, ako 2,5 ročné dievčatko zbehlo z murovanej chatrče dolu strmým svahom, prešlo cez frekventovanú cestu a potom po nerovnom chodníku vymurovanom iba z kameňov prešlo až k potoku, pritom múrik je široký len asi pol metra a po oboch stranách je asi dvojmetrová priepasť.

Osudné miesto?

Pred 10 rokmi sa na tom istom mieste, ako malá Timea, mala utopiť sestra matky malého dievčatka. Výročie jej tragickej smrti si rodina pripomenula 18. júla. Teta nebohého dievčatka, Michaela sa utopila ako šesťročná.

Stará mama nebohej Timei Natália Bílá: "To ona ju naviedla k sebe a zobrala si ju so sebou a nechala jej aj topánkočky, aby sme vedeli, kde je."

Prečítajte si tiež: