V nedeľu 17. 7. podvečer došlo v Tatranskej Lomnici k tragickej dopravnej nehode, pri ktorej zomrel regionálny riaditeľ J&T banky v Starom Smokovci Martin M. († 41). Na miesto tragédie okamžite prišli záchranári, ale Martinovi už nedokázali pomôcť.

„Počas jazdy z doposiaľ presne nezistených príčin prešiel s motocyklom do protismeru, kde narazil do protiidúceho autobusu, ktorý šoféroval päťdesiatpäťročný Poliak. Motorkár zraneniam na mieste podľahol,“ informovala o tragédii prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová.

Pred zrakom rodiny

Martin prechádzal po kruhovom objazde a podľa svedkov sa mal šmyknúť na štrku. Podľa inej verzie zas išiel príliš rýchlo a vynieslo ho až do protismeru, do jazdnej dráhy autobusu. Podľa našich informácií najväčšou tragédiou bolo, že niekoľko metrov za ním bola v aute jeho manželka, ktorá celú situáciu videla na vlastné oči. Po Martinovi, ktorý si v Lomnici nedávno postavil dom, zostalo jedno malé dieťa. 

Odkaz najbližším

Na nehodu zareagovala aj samotná banka. „Mimoriadne tragická udalosť nás všetkých zasiahla. Martin bol nielen výborný kolega, ale aj úžasný človek. V tieto okamihy hľadáme len veľmi ťažko tie správne slová. Rodine vyjadrujeme hlbokú a úprimnú sústrasť, budeme pri nej v týchto ťažkých chvíľach stáť a pomôžeme jej so všetkým, čo bude v našich silách,“ povedala riaditeľka banky v SR Anna Macaláková.

Polícia začala v prípade trestné stíhanie pre prečin usmrtenia.

Prečítajte si tiež: