Pri zrážke, ktorú mal podľa zistení miestnej polície zapríčiniť vodič zo Slovinska mal zahynúť 46-ročný Slovák, píše 24sata. Úmrtie slovenského občana pri tragickej dopravnej nehode v Chorvátsku pre TASR potvrdil aj hovorca Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Juraj Tomaga s tým, že pozostalým poskytujú konzulárnu asistenciu.

„Prvé informácie z vyšetrovania naznačujú nesprávnu zmenu jazdného pruhu na diaľnici, ale ako v každom inom prípade, bude sa čakať na výsledky dychovej skúšky a v budúcnosti bude nariadený znalec z oblasti dopravy,“ povedal námestník krajského štátneho zástupcu Bruno Kolaković.  

Nehoda sa stala vo štvrtok (4.8.) ráno o 10.30 na 51. kilometri diaľnice neďaleko križovatky Novigrad na Dobra. Od 10.30 do 13.25 bola premávka v smere na Záhreb úplne zastavená, potom bol podľa osobitného predpisu povolený prejazd vozidiel v jednom jazdnom pruhu. Od 14.20 je premávka prejazdná obojsmerne.

FOTO nájdete v GALÉRII

Vo všetkých troch autách so slovinskými, slovenskými a srbskými štátnymi poznávacími značkami bolo niekoľko ľudí, ale nikto zo siedmich zranených nemá vážne poranenia, a teda nebudú hospitalizovaní, informuje zagreb.info.

Podľa námestníka krajského štátneho zástupcu Bruna Kolakovića bude podané trestné oznámenie na občana Slovinskej republiky Mestskému štátnemu zastupiteľstvu v Karlovaci za zavinenie dopravnej nehody z nedbanlivosti, nehody so smrteľným následkom a veľkej materiálnej škody.  

Prečítajte si tiež: