V Partizánskom policajti zaistili veľké množstvo drog,“ potvrdila trenčianska policajná hovorkyňa Katarína Kuzmová. A nielen to. U nezamestnaného muža objavili aj veľkú sumu peňazí. „Počas prehliadok okrem vyššej finančnej hotovosti našli niekoľko vreciek vákuovo balenej zelenej sušiny, v ktorej bola expertíznym skúmaním zistená prítomnosť účinnej látky tetrahydrokanabinolu,“ dodala Kuzmová.

Fotografie obvineného muža nájdete tu

Andrea Vodičková z trenčianskeho Krajského súdu potvrdila, že sudca Okresného súdu v Bánovciach nad Bebravou vzal muža do väzby. "Je dôvodná obava, že by mohol pokračovať v trestnej činnosti," povedala.

Policajti u muža našli obrovské množstvo marihuany. Zo zaisteného množstva drogy by na základe predbežného vyjadrenia Kriminalistického a expertízneho ústavu polície bolo možné pripraviť minimálne 3 050 bežných jednotlivých dávok drogy.

Susedia muža šípili, že niečo s ním nie je v poriadku. „Nikde nerobil, bol nezamestnaný, ale peniaze mohol doma vidlami prehrabávať. Nosil sa ako kráľ. Všelijakí cudzí ľudia k nemu stále chodili, tak sme si vraveli, že určite v niečom lieta,“ prezradila suseda.

Polícia muža obvinila z drogovej trestnej činnosti a vyšetrovateľ podal podnet na jeho vzatie do väzby. Drogovému kráľovi z Partizánskeho hrozí vysoký trest, keďže ide o obzvlášť závažný zločin. „Obvinenému, v prípade dokázania viny, hrozí trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov,“ uzavrela K. Kuzmová.

Prečítajte si tiež: