Spory Polačeka s jeho ešte stále zákonitou manželkou Júliou vyplávali na povrch v apríli 2018.

Škandál

Matka vtedy 4-ročného Timona podala na svojho manžela trestné oznámenie pre údajné sexuálne zneužívanie chlapca. Tvrdenie matky podporila aj psychologička, ktorá uviedla, že pozoruje u dieťaťa výrazné znaky zneužitia. Policajný vyšetrovateľ v auguste 2018 trestné stíhanie zastavil s tým, že sa skutok nestal. V októbri 2018 zmietol prokurátor zo stola aj sťažnosť Júlie Polačekovej proti zastaveniu stíhania. Polaček vyťahovanie špinavostí označil za snahu poškodiť ho vo voľbách a od začiatku vyhlasoval, že synovi nikdy neublížil. „Bol som aj na detektore lži. Potvrdil, že som žene neubližoval a o dieťa sa staral, povedal po vypuknutí škandálu.

Rodina je Polačekovou oporou.
Rodina je Polačekovou oporou.
Zdroj: Daniela Pirschelová

Príbuzní sa pochválili

Súdne trenice manželov pokračovali aj naďalej, pred pár dňami Krajský súd v Prešove rozhodoval o osude malého Timona. „Príbuzní sa pochválili, že súd rozhodol o zverení syna do osobnej starostlivosti otca, nie jeho matky. Dokonca tvrdili, že súd jej chlapca odobral, nečakal na ich dohodu. Všetci sú šťastní, keďže trestné stíhanie Jara (košického primátora – pozn. red.) pre údajné zneužitie, rodina znášala veľmi ťažko,“ prezradil zdroj denníka Plus JEDEN DEŇ.

Júlia Poláčeková rozhodnutím súdu prišla o syna a musí platiť výživné.
Júlia Poláčeková rozhodnutím súdu prišla o syna a musí platiť výživné.
Zdroj: youtube

 

Otec má syna, matka platí výživné

Informácie potvrdila aj hovorkyňa prešovských súdov Ivana Petrufová: „V konaní o úpravu práv a povinností k maloletému dieťaťu do času rozvodu bolo na pojednávaní dňa 5. februára 2020 vyhlásené rozhodnutie, ktorým bolo maloleté dieťa zverené do osobnej starostlivosti otca, pričom obaja rodičia sú oprávnení a povinní ho zastupovať a spravovať jeho majetok.“Júlia Polačeková navyše bude musieť platiť do rúk manžela výživné, hoci ešte nedávno mu vyčítala, že na syna platí málo. „Matka maloletého dieťaťa bola zároveň zaviazaná povinnosťou prispievať na jeho výživu sumou 70 eur mesačne počnúc 1. februárom 2020,“ spresnila hovorkyňa.

Článok pokračuje na ďalšej strane. Môže sa matka stretávať so synom? Čo na to primátor?

Viac foto TU