"Naša Miška by sa 2. 12.  bola dožila štvrťstoročnice. Bohužiaľ, namiesto osláv a radosti sme s kvetmi a sviečkami smerovali k jej hrobu do Strážskeho," hovorí otec Michal.

"Rozhovor" s dcérou

Dodá, že tento smutný rituál sa u nich opakuje už štyri roky. Poznamená, že zvykol si pri návšteve dcérinho hrobu nielen postať a pomodliť sa, ale aj "informovať" Mišku o rôznych novinkách v živote ich rodiny. "Veril som, že tento rok dcére "poviem", že súd jej prípad konečne uzavrel. Bohužiaľ, nestalo sa to," krúti neveriacky hlavou.

Nadané dievča odpočíva na cintoríne v Strážskom. Malý Riško vie, že sa jeho veľká sestra už nikdy nevráti.
Zdroj: archív rodiny

 

Smutné Vianoce

Otec stále nerozumie, prečo ešte nepadol rozsudok. "V máji uplynie 5 rokov od smrti našej dcéry. Vinníčka, ktorá si opitá a pod vplyvom liekov sadla za volant auta a pri čelnej zrážke zabila Michaelu, môže byť spokojná. Je stále na slobode, užíva si život s novým partnerom a ich spoločným dieťaťom. A my?! Čochvíľa sú tu Vianoce, pri našom stole už toľký čas ostáva jedno miesto prázdne. Je to pre nás veľmi ťažké, obzvlášť aj preto, že mladšie deti Riško (5) a Patrícia (10), hoci v čase tragédie boli maličké, vedia už, že ich sestra Miška zomrela a spinká na cintoríne. Pýtajú sa na ňu...," povie otec smutne.

Miška s mladšou sestričkou Patríciou.
Zdroj: archív M.Č.

Trpká spomienka

Pripomenie nedávnu historku, ktorá sa spája s najstaršou dcérou Dominikou. "Keď v uplynulých dňoch nasnežilo, poslala mi esemesku, či si pamätám na to, ako som ju a Mišku, ešte ako malé deti budil ráno s tým, aby rýchlo vstali a išli sa pozrieť, koľko je všade snehu, i to, ako obidve potom šantili na dvore. Dojalo ma to...," povedal zlomeným hlasom.

Miška a Dominika (vpravo) boli nielen sestry, ale aj najlepšie kamarátky.
Zdroj: archív M.Č.

Nesplnené želania

Hovorí, že neraz si predstavuje čo by bolo, keby ... "Miška by už mala za sebou vysokoškolské štúdium, možno by už bola mamičkou, keďže  v čase tragédie mala vážnu známosť. Všetko však napokon ostalo len v rovine našich nenaplnených túžob...," povzdychne si. 

Mamička Marianna sa k tragickej smrti drahej dcéry nevyjadruje, ani s odstupom rokov sa s tým nedokázala vyrovnať.

Pozostalí veria, že v novom roku Krajský súd v Košiciach konečne uzavrie prípad tragickej autonehody.

Tragický máj 2016

Do Citroënu talentovanej kynologičky a športovkyne Mišky Čajkovej (†20) narazila medzi obcami Vojčice a Horovce Trebišovčanka Miroslava F. , ktorá mala v čase nehody v krvi 2,55 promile alkoholu. Okrem toho užila aj štyri tabletky diazepamu. Súd v Trebišove ju v apríli 2017 uznal za vinnú a poslal za mreže na 8 rokov. Zároveň jej doživotne zakázal šoférovať. Odvolací súd dodnes vo veci právoplatne nerozhodol.

Viac foto nájdete TU

Vyjadrite svoj názor v komentároch i ankete pod článkom!

Anketa
Súhlasíte s príslovím: Čas je najlepší lekár?

Mohlo by vás zaujímať: