TRAGICKÁ nedeľa pri Detve: Marián (†55) v tejto kope šrotu nemal šancu prežiť!
24. 2. 2019, 8:51 (aktualizované: 10. 7. 2024, 18:21)

Zdroj: pem
Ranná nehoda si vyžiadala jednu mŕtvu osobu, ktorú museli hasiči z prevráteného auta vyslobodzovať pomocou hydraulického vyslobodzovacieho zariadenia.

Zdroj: pem

Zdroj: pem

Zdroj: pem
Galéria k článku
K usmrteniu vodiča automobilu došlo pri raňajšej dopravnej nehode osobného motorového vozidla na ceste 1/16 pri obci Podkriváň v okrese Detva tesne pred križovatkou na Dolnú Bzovu smerom do Zvolena. Muža vyslobodzovali hasiči z havarovaného vozidla prevráteného na streche pomocou hydraulického vyslobodzovacieho zariadenia.
Obeťou bol 55-ročný Marián, ktorý pochádzal z obce Lovinobaňa. „Nehoda sa odohrala okolo 6:15 z doposiaľ nezistených príčin. Vodič pravdepodobne neprispôsobil rýchlosť jazdy vozovky a dostal šmyk. Následne narazil do stromov a auto sa prevrátilo do priekopy. Na miesto bol prizvaný znalec odboru dopravy a tiež súdny znalec,“ uviedla pre denník Plus JEDEN DEŇ hovorkyňa krajského riaditeľstva policajného zboru v Banskej Bystrici Mária Faltániová.
Zároveň uviedla, že bola nariadená súdna pitva a škoda bola vyčíslená 3000 eur. Polícia prosí svedkov incidentu o pomoc pri vyšetrovaní dopravnej nehody a žiada ich, aby sa ozvali na telefónom čísle 158.
Zdroj: pem
Miesto nehody
Ako informuje dispečing Operačného strediska Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Banskej Bystrici, príslušníci HaZZ po príchode na miesto udalosti zabezpečili havarované vozidlo proti vzniku požiaru a prípadnému neželanému pohybu. "Po vyslobodení z vozidla bola osoba odovzdaná posádke zdravotnej záchrannej služby, ktorá však už len konštatovala exitus," uvádza sa v správe Operačného strediska HaZZ.
Mohlo by vás zaujímať: