Manželia podľa našich informácií, viezli v aute svojho jediného vnuka. "Chlapec bol u nich na návšteve a oni ho odprevádzali späť k rodičom. Ani nechcem na to pomyslieť, keby k nehode došlo cestou z Revúcej ..." povedal rovesník manželov.

Policajt a opatrovateľka

Boli to podľa neho veľmi slušní a dobrí ľudia. "Stará pani bývala vo vedľajšom bloku, aj preto sa často s dcérou a zaťom navštevovali a pomáhali si. Iveta mala v minulosti mobilnú prevádzku. Robila manikúru a pedikúru ľuďom, ktorí si ju objednali. Neskôr pracovala v Rakúsku ako opatrovateľka. On bol dopravný policajt, ale zhruba pred dvoma rokmi sa rozhodol odísť do výsluhového dôchodku. Dievčatá už majú svoje rodiny a bývajú mimo mesto. Mladšia je bezdetná, staršia má jedného syna. Veľa nechýbalo a..." povzdychol si Revúčan.

Viac fotografií nájdete TU ►►►

Revúca plače

Primátor Július Buchta priznal, že sa ho tragédia rodiny dotkla aj preto, že si boli ľudskí veľmi blízki. "Revúca je v podstate malé mesto, tu každý každého pozná. Aj preto sa hrozná správa dotkla každého nás. Tu sa to hneď rozletelo medzi ľuďmi. Ostali sme v šoku," smúti prvý muž mesta. Poznamenal, že pozostalým bude mesto nápomocné.

Budú k dispozícii

"Spôsob, ako to urobíme zatiaľ presne nevieme, keďže sme ešte nič podobné nezažili. Zriadili sme zatiaľ verejné pietne miesto s kondolenčnou knihou. Isté je, že nebudeme stáť bokom a pomôžeme príbuzným, ako budeme schopní urobiť," povedal evidentne zronený primátor. Neodpustil si pri tejto smutnej príležitosti jednu poznámku: "My ľudia, riešime najmä na sociálnych sieťach kadejaké táraninky a aj teraz vidíme, aký je náš život krehký. Mali by sme byť k sebe lepší," zamyslel sa Július Buchta.

Čítajte TU, čo povedali susedia o vodičovi smrtiaceho auta ►►►