Jeho správanie sa nepozdávalo jednému z cestujúcich. Policajti mužovi v dychu namerali dve promile alkoholu. Ihneď ho obmedzili na osobnej slobode a eskortovali na policajné oddelenie," uviedla polícia.

Prípad si prevzal vyšetrovateľ, ktorý mužovi vzniesol obvinenie za prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. "V rámci tzv. superrýchleho konania sa vodič už čoskoro postaví aj pred sudcu. Ako vodičovi z povolania, ktorý svojou jazdou mohol ohroziť životy a zdravie desiatky cestujúcich, ale aj ostatných účastníkov premávky, mu môže hroziť väzenie až na päť rokov," doplnila polícia.

Ďalší opitý vodič spôsobil nehodu

Obvineniu z prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky čelí 54-ročný vodič z Považskobystrického okresu. Pod vplyvom alkoholu spôsobil dopravnú nehodu. Informovala o tom trenčianska krajská policajná hovorkyňa Katarína Kuzmová.

"Vodič viedol osobné motorové vozidlo Audi A4 v smere na obec Dolná Mariková, počas jazdy prešiel do protismernej časti vozovky, kde sa čelne zrazil s vozidlom Volkswagen Golf," uviedla Kuzmová.

Pri dopravnej nehode utrpela zranenie 63-ročná spolujazdkyňa vo vozidle Volkswagen Golf s predpokladanou dobou liečby 20 dní. Na vozidlách vznikla škoda asi 7000 eur. Vinník dopravnej nehody mal v dychu 2,02 promile alkoholu.