Obvinený mladistvý Alexander B., ktorý začiatkom novembra sekerou zaútočil na spolužiakov v strednej odbornej škole v Novákoch, zostáva vo väzbe. Vyplýva to z rozhodnutia Najvyššieho súdu (NS) SR. TASR o tom informovala hovorkyňa súdu Alexandra Važanová.

Ako priblížila, senát odmietol sťažnosť obvineného proti uzneseniu Špecializovaného trestného súdu, ktorým bol vzatý do väzby pre obavu z pokračovania v trestnej činnosti. "Najvyšší súd väzbu mladistvého obvineného nenahradil dohľadom probačného a mediačného úradníka," doplnila.

Všetko sa odohralo vo štvrtok (3.11) na Strednej odbornej škole v Novákoch. Horor sa však, našťastie, zaobišiel bez tragických následkov. Chlapec prepašoval sekeru do triedy v školskej taške. Keď zazvonilo, vyskočil na nohy a sekeru vzal do ruky.

K svojej motivácií podľa uznesenia uviedol, že dôvodom jeho konania boli sny, v ktorých sa objavujú rôzne postavy. "Dúfal, že po napadnutí spolužiakov tieto sny prestanú. V týchto snoch zabíjal ľudí, najskôr nožom a v stredu mal sen, že ich zabíja sekerou," píše sa v uzneseniu s tým, že podobné myšlienky mal už aj minulý školský rok. Súd ho vzal do väzby z obavy že by v trestnej činnosti pokračoval, alebo by sa pokúsil dokonať čin, pre ktorý je trestne stíhaný.

Prečítajte si aj: