Na rozdiel od prvostupňového súdu skonštatoval i dôvodnosť podozrenia z existencie zločineckej skupiny.

Pôsobiť mala najmä v Bratislavskom kraji a aj v Rakúskej republike v oblasti drogovej trestnej činnosti so zameraním na metamfetamín a kokaín. TASR o tom informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

Zásah NAKA
Zdroj: Vlado Benko Jr.

Špecializovaný trestný súd v marci vzal všetkých šiestich obvinených do preventívnej väzby pre obavu z pokračovania v trestnej činnosti. Pri troch obvinených osobách v utorok sťažnostný súd skonštatoval aj dôvod kolúznej väzby, v prípade jednej osoby i dôvod útekovej väzby.

"U jedného z obvinených zostalo napadnuté uznesenie nedotknuté, aj sťažnostným súdom bol u neho zistený iba dôvod preventívnej väzby," priblížila hovorkyňa s tým, že Najvyšší súd SR sťažnosti obvinených proti vzatiu do väzby zamietol ako nedôvodné.

Najvyšší súd ešte vo februári vzal do väzby aj ďalšie štyri obvinené osoby z akcie Koloseum. V prípade trojice konštatoval obavu z možného ovplyvňovania svedkov a pokračovania v trestnej činnosti, u jedného len kolúzne dôvody väzby. Na slobode ponechal trestne stíhať len obvinenú Boženu N.

Príslušníci Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) zadržali vo februári pri akcii Koloseum 11 osôb vrátane príslušníka Policajného zboru. Vykonaných bolo viacero domových prehliadok a prehliadok iných priestorov.

Niektoré zaisťovacie úkony boli na základe európskeho vyšetrovacieho príkazu vykonané v Rakúsku tamojšími policajnými orgánmi. Policajti okrem iného zaistili omamné látky, vyššiu finančnú hotovosť či nosiče dát.