Muž sa tváril ako poštár, okradol seniorov o 23-tisíc eur: Hrozí mu 10 rokov, putuje do väzby
28. 6. 2024, 12:54 (aktualizované: 28. 6. 2024, 20:46)

Trnavská okresná vyšetrovateľka obvinila 41 ročného muža z okresu Senec, ktorý mal okrádať dôverčivé seniorky pod zámienkou vymyslených príbehov. Muž takto nakradol 23-tisíc eur.
Zdroj: Karol Farkaš
Zdroj: Karol Farkaš
Zdroj: Karol Farkaš
Galéria k článku
"Zakaždým sa mal predstaviť ako pracovník polície, alebo pošty, s tým, že ich rodiny sú v zúfalej situácii, alebo v záujme ochrany majetku podvedených senioriek, v snahe vylákať od nich finančnú hotovosť alebo šperky," uviedla trnavská polícia na sociálnej sieti.
Vyšetrovateľka muža obvinila za tri skutky, z pokračujúceho zločinu podvodu na chránených osobách. Muža v piatok 28.6. vzali do väzby.
"Sudca pre prípravné konanie Okresného súdu Trnava vzal obvineného do väzby z dôvodnej obavy, že bude pokračovať v trestnej činnosti. Rozhodnutie súdu nie je právoplatné, obvinený podal proti nemu sťažnosť o ktorej rozhodne po predložení Krajský súd v Trnave," informovala hovorkyňa Krajského súdu v Trnave Jana Kondákorová.
Pozrite si video z predvedenia muža na policajné oddelenie >>>>
