Nebohý Ľuboš z Čirča (okres Stará Ľubovňa) sa utopil v polovici júla na Zemplínskej Šírave (okres Michalovce), kam sa vybral aj s kamarátom oddýchnuť si. Jeho mimoriadne žiadaná Kapela Rolland z Čirča totiž mala práve v ten víkend voľno v kalendári. Túžba po osviežení vo vode sa mu stala osudnou. "Ponoril sa pod vodnú hladinu a viac sa nevynoril. Muža sa po vytiahnutí podarilo oživiť, avšak počas prevozu do nemocnice zomrel. Polícia prijala v tejto súvislosti trestné oznámenie pre podozrenie z usmrtenia. Podľa výsledkov pitvy bude rozhodnuté o ďalšom postupe," informovala polícia na sociálnej sieti. 

Nový klip kapely nájdete na konci článku.

Ľubošova smrť vyvola smútok nielen medzi príbuznými a kamarátmi hudobníkmi, ale aj medzi obdivovateľmi a fanúšikmi kapely. Rolland z Čirča sprevádzal ľudí na svadbách, festivaloch, zábavách, koncertoch. Ľuboš bol usmievavým a veselým človekom, smútok a mrzutosť v jeho tvári nebolo badať nikdy. Práve naopak! Každého sa snažil rozveseliť, vždy bol za každú zábavu a bol jej iniciátorom. Toto tvrdia všetci, ktorí ho poznali.  Ako si na neho zaspomínala televízna redaktorka Maja Pavlíková, ktorá sa s ním spoznala pri práci? Ktorú jeho hlášku mala najradšej?  Prečítajte si jej vyjadrenie v popise fotky v GALÉRII.

Kapela Rolland z Čirča, traja jej členovia pochádzajú z obce. Nebohý Ľuboš vľavo, kapelník Miro druhý sprava.
Zdroj: archív

Ľubošovým najlepším a najvernejším kamarátom bol kapelník skupiny Miroslav Gernát. "Spomeniem si na neho každý deň! To sa inak nedá. Nebolo totiž dňa, aby sme sa nevideli alebo aspoň si nezavolali. Pomáhali sme si navzájom. Keď vidím fotky, videá alebo pozriem na mobil, vždy sa mi pripomenie," vraví dojato. Poznali sa odmala, spoločne chodievali už od detstva na spevácke súťaže. "Boli sme ako bratia," spomína Miroslav so smútkom na svojho druha. Čo zvykol s vtipom vrávať Ľubošovi? Prečítajte si  v popise fotky v GALÉRII.

Miro ťažko nesie smrť svojho dlhoročného spolupútnika. Život však ide ďalej a Ľuboš by si určite neprial, aby kapela ďalej nefungovala. Veď hudba bola vždy u neho na prvom mieste. "Máme nového člena. Je od nás, z obce Čirč. Už s nami v minulosti hrával. Pôsobil však istý čas v zahraničí, teraz sa vrátil späť a po tom, čo sa Ľubošovi stala tragédia, prijal ponuku na pôsobenie v kapele. Nakrútili sme aj nový klip, ktorý mal v piatok premiéru." Skupina má stále množstvo ponúk: "Odohrali sme bez Ľuba niekoľko svadieb, hralo sa nám ťažko." Foto a meno nového člena kapely  a jeho dojímavé yyznanie Ľubošovi  si môžete pozrieť TU.

Nový klip kapely, ktorý nakrútila skupina Rolland z Čirča po smrti Ľuboša si môžete pozrieť nižšie: 

Fotografiu z detstva z nerozlučnej dvojice Miroslav Gernát a Ľuboš Didik si môžete pozrieť v GALÉRII tu.

Anketa
Páči sa vám nový klip kapely Rolland z Čirča?

Mohlo by vás zaujímať: