Strašná hrôza sa odohrala 19. februára. Miroslav prišiel večer na políciu a oznámil, že zabil ženu. Mužov zákona odviedol do banskobystrického penziónu, kde našli dobodanú Evu. Podľa neskoršej pitvy jej vrah zasadil 59 rán nožom! Miroslav a Eva boli milencami a je možné, že mladá žena chcela muža opustiť. Strhla sa medzi nimi hádka a Miroslav, ktorý je prchkej a násilníckej povahy, Evu dobodal.

Potom sa šiel sám udať. Nebolo to prvý raz, čo na jeho agresivitu niekto doplatil. Jednu priateľku už zabil. Odsedel si 11 rokov, vlani ho podmienečne prepustili. Štolca obžalovali z vraždy. Hrozí mu 25 rokov až doživotie. Na prekvapenie mnohých svoju vinu netajil. „Som vinný,“ povedal. Dokazovanie sa tým zmenilo, svedkovia nevypovedali.

Eva († 28)
Zdroj: facebook

Iba znalkyne z odboru psychiatrie a psychológie ho opísali ako psychopatického, citovo chladného človeka. To sa mu nepáčilo. „Posudky sú neobjektívne, nie som citovo chladný. Som nekonfliktný, nehádavý, čo dosvedčili viacerí svedkovia,“ povedal. Psychologička však pripomenula, že obžalovaný neprejavil ľútosť, ale iba sebaľútosť. Po Eve zostali dve dcérky, 9- a 10-ročná. Žijú s otcom Róbertom, bývalým druhom nebohej.

Ten má v prípade jasno. „Žiadam súd, aby rozhodol spravodlivo a po ďalších 11 rokoch toho muža neprepustil. Aby neprišla o život ďalšia mladá matka,“ apeloval. Pridal sa aj krstný otec staršej dcérky. Keď súd vyhlásil prestávku, znechutene zakričal: „Ty šašo, zapichol si ju, tak čo chceš?“ Pojednávanie pokračuje v stredu.

Miroslavovou prvou obeťou bola Zuzana

Miroslav Štolc, otec dvoch detí, sa v roku 1989 zoznámil s 18-ročnou Zuzanou. Keď sa s ním chcela rozísť, škrtil ju, vyhrážal sa jej pomletím v mlynčeku na mäso a napokon ju oblial kyselinou sírovou. V roku 1999 zavraždil mladučkú Evu († 18). Jej telo skryl na chodbe v skrini v obytnom dome na Tatranskej ulici v Banskej Bystrici. Odsúdili ho, ale po 11 rokoch ho vlani v lete podmienečne prepustili. Po polroku vraždil znova, jeho obeťou sa stala Eva.

Evin bývalý druh Róbert.
Zdroj: autorka