V Ružomberku horí Ústredná vojenská nemocnica SNP. Požiar strechy vypukol v nedeľu doobeda. Ako TASR informoval riaditeľ Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Žiline Jaroslav Kapusniak, požiar zachvátil strechu budovy chirurgického pavilónu.

Požiar vypukol už o 7.30 h ráno v podkroví chirurgického pavilónu. Informovala o tom hovorkyňa MO SR Martina Kovaľ Kakaščíková. Podľa doterajších zistení bol príčinou elektrický skrat. Požiar bol podľa jej slov lokalizovaný a uhasený, avšak približne po dvoch hodinách došlo znovu k vznieteniu.

"Vojenská nemocnica začala okamžite s evakuáciou pacientov podľa evakuačného plánu za súčinnosti zdravotníckych zariadení v okolí. Nikto z pacientov ani personálu nebol ohrozený na živote, všetci sú v poriadku. Na mieste zasahujú príslušníci Hasičského a záchranného zboru Žilina, prítomná je tiež Vojenská polícia. O stav pacientov a personálu sa ihneď zaujímal aj minister obrany SR Jaroslav Naď," dodala Kakaščíková.

Požiar likviduje 30 profesionálnych a dobrovoľných hasičov

Pri požiari zasahujú takmer tri desiatky profesionálnych a dobrovoľných hasičov. Informovala o tom hovorkyňa Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) Katarína Križanová.  Ako dodala, na mieste zasahujú hasiči z Ružomberka, Liptovského Mikuláša, Martina, Dolného Kubína, zo Žiliny a zo Záchrannej brigády HaZZ v Žiline a členovia DHZ obcí Likavka, Lisková, Martinček a Černová.

Článok pokračuje na ďalšej strane.