Pri požiari zasahovali hliadky policajtov Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave spolu s ostatnými záchrannými zložkami. Polícia informovala, že na mieste neboli žiadni zranení. V súvislosti s požiarom už polícia začala trestné stíhanie vo veci trestného činu všeobecného ohrozenia. Presné príčiny a okolnosti výbuchu sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania. Škody boli vyčíslené až na milión eur.

Juraj Říha, primátor Malaciek, na svojej sociálnej sieti informoval, že nie je zaznamenaný chemický únik, ktorý by predstavoval riziko pre obyvateľov.

"Ak by k tomu prišlo, využijeme naše vnútorné mechanizmy varovania," uistil. Tiež uviedol, že do Malaciek presunú kontrolné chemické laboratórium, ktoré bude z preventívnych dôvodov monitorovať ovzdušie.

Na miesto požiaru prišiel aj minister vnútra Roman Mikulec.
Zdroj: Karol Farkaš

"Príčin môže byť viacero, ale nateraz nie je podstatné špekulovať. Nie sú nám ani známe zranené osoby. Na mieste už máme viac ako desať kusov cisterien hasiacich za pomoci výškovej techniky požiar, ktorý sa darí držať v uzavretom areáli. Na miesto bola privolaná aj ťažká tlaková technika. Výbuchom sa spustili automatické hasiace systémy v areáli, ktoré ochladzujú technológiu a materiál," uviedol primátor Malaciek.

FOTO Z MIESTA VÝBUCHU NÁJDETE V GALÉRII>>>

Hasičský a záchranný zbor na sociálnej sieti informoval, že hala na drevovýrobu má rozmery cca. 50 x 70 metrov. Na mieste zasahovali hasiči a profesionáli z Malaciek, Pezinka, Bratislavy, Senca, Myjavy, Trnavy, Senice a dobrovoľní hasiči z Plaveckého Štvrtka, Veľkých Levárov a Stupavy. 

Prítomných bolo 40 príslušníkov a 10 cisterien a výškovej techniky. Neskoro večer na miesto dorazil aj minister vnútra Roman Mikulec, ktorého prezident HaZZ Pavol Mikulášek oboznámil s taktikou náročného zásahu.

Z MIESTA VÝBUCHU SME VYSIELALI NAŽIVO>>>

Podľa naších informácií sa z tejto výrobnej haly rozvážal tovar po celej Európe a dokonca aj mimo nej. Prípadné zničenie haly môže predstavovať veľký problém, keďže mala byť kľúčová pre výrobu hotového tovaru. 

Článok pokračuje na druhej strane >>