Matka dvoch dospelých synov bola s priateľkou na prechádzke so psom. Chodili tak pravidelne. Včera ráno sa však už Zuzana do práce nedostala. „Zuzka prešla z domu len pár metrov, psík sa zastavil, aby sa vykakal. Pršalo, mala prikrytú hlavu. Zrazu k Zuzane prikročil zozadu Milan v kapucni. Naklonil sa, pozrel jej do tváre, aby sa utvrdil, či je to ona. Potom jej namieril na hlavu a dvakrát vystrelil,“ opísala hrôzostrašné chvíle Zuzanina kamarátka Eva. Tej volala hneď po vražde spoločná priateľka, ktorá so Zuzanou venčila a všetko videla z piatich metrov.

Milan na ulici popravil svoju exmanželku Zuzanu: Pozrel jej do tváre a vystrelil

Zavraždená Zuzana: († 55): O pomoc prosila aj policajného šéfa Jaroslava Spišiaka.
Foto: Internet

Zomrel v nemocnici

Milan ušiel smerom k trolejbusovej zastávke a muži zákona rozbehli po vrahovi pátranie. „Približne hodinu po spáchaní skutku našiel policajt na Rádiovej ulici postreleného muža, ktorý zodpovedal opisu podozrivého,“ informovala policajná hovorkyňa Petra Hrášková. Pri vražde svojej exmanželky použil nelegálne držaný samopal Škorpión. Ten policajti našli vedľa jeho tela po tom, ako si strelil do hlavy. V nemocnici na Kramároch krátko po prevoze zomrel.

Milan na ulici popravil svoju exmanželku Zuzanu: Pozrel jej do tváre a vystrelil

Milan († 57): V minulosti sedel vo väzbe za to, že po Zuzane vystrelil.
Foto: Internet

Prosila aj Spišiaka

Šokujúce je, že Milan sa na vraždu zrejme pripravoval dlhšie. „Asi pred dvoma týždňami si nás vyčíhal na prechádzke so psom, začal kričať, že nás postrieľa. Od začiatku roku prosila Zuzana policajtov o pomoc trikrát. Aj po tomto incidente bola na polícii. Je strašné, že to muselo prísť až takto ďaleko,“ hovorí so slzami v očiach Eva. Zúfalá Zuzana dokonca navštívila aj policajného šéfa Jaroslava Spišiaka. „Osobne sa s ním stretla dvakrát. Prosila ho, aby jej pomohol, že sa jej aj celej rodine vyhráža zastrelením. Po návšteve u Spišiaka ho zobrali policajti, ale na druhý deň bol vonku. Bola úplne bezmocná,“ dodáva Eva.

Už strieľal

Milan mal súdom zakázané sa k Zuzane približovať a dokonca sedel niekoľko mesiacov aj vo vyšetrovacej väzbe. V minulosti totiž ešte ako bývalý manžel bodol Zuzanu nožom do brucha a neskôr na ňu dokonca strieľal. „Bolo to v roku 2007, keď bývali ešte v spoločnom dome na Letnej ulici. Vytiahol pištoľ, namieril na Zuzanu a vystrelil. Len zázrakom ju netrafil. Policajti ho zadržali, no po niekoľkých mesiacoch ho sudkyňa z väzby prepustila na kauciu,“ spomína si Eva. Motívom vraždy boli pravdepodobne majetkové spory.

Máte zaujímavé informácie, fotky alebo videá?
Viete viac o tejto udalosti?
 

Napíšte nám na [email protected]!