Pred tromi rokmi Černák prelomil mlčanie, spolupracuje s vyšetrovateľmi a všetko nasvedčuje tomu, že v blízkej budúcnosti môže požiadať o podmienečné prepustenie na slobodu.

Z väzenia v Leopoldove naňho napísali aj dobré hodnotenie. „V správaní Mikuláša Černáka a aj jeho vystupovaní nie sú žiadne nedostatky. Menší nedostatok bol, keď u seba držal nepovolenú vec,“ informoval súd vedenie leopoldovskej väznice. Bližšie nešpecifikovali, o akú nepovolenú vec išlo. Ešte predtým v minulosti mal dostávať balíky a na cele mal mať bez povolenia aj televízor.

Mikuláš Černák
Mikuláš Černák
Zdroj: Archív

V posledných rokoch za mrežami Černák seká dobrotu. „Nemá žiadne disciplinárne tresty a dostal aj dve odmeny. V decembri 2016 a v decembri 2018,“ píše sa v posudku z väzenia.
Mikuláš Černák v base aj pracuje. „Vyrába na montážnej linke komponenty pre automobilový priemysel. Má dlhodobé pozitívne výsledky pri plnení pracovných povinností. Konfliktom sa vyhýba, a keď tak ich rieši len prostredníctvom personálu. Pozitívne má aj vonkajšie prejavy a plní všetko. Priznal si svoje zlyhanie v minulosti a premýšľa nad sebou,“ ohodnotili Černákove správanie v base.

Na koho Černák najviac myslí? Čítajte ďalej!