Krajský súd v Košiciach zamietol odvolanie obžalovanej, ktorým sa domáhala zníženia nepodmienečného trestu uloženého prvostupňovým súdom. Tiež rozhodnutia o jeho výkone v ústave s najnižším stupňom stráženia. "Nevidel dôvod na zníženie trestu na úroveň spodnej hranice trestnej sadzby. Odvolací súd zamietol aj návrh obhajoby na doplnenie dokazovania vyžiadaním si lekárskych správ a odborným posúdením obžalovanej psychológom a psychiatrom," informovala hovorkyňa košických súdov Anna Pančurová.

Odvolanie nepomohlo

Eve pôvodne hrozil doživotný trest, sudca košického okresného súdu jej vymeral napokon 17 rokov za mrežami, čo sa obžalovanej nepozdávalo, a tak podala s obhajcom odvolanie. Krajský súd sa s ich názorom nestotožnil a potvrdil verdikt prvostupňového, zdôvodnil to tým, že okresný súd sa správne vysporiadal so všetkými dôkazmi, aj preto potvrdil návrh krajskej prokurátorky, aby bolo odvolanie zamietnuté ako nedôvodné.

Spišiačka Eva dobodala v polovici februára 2022 dcéru Bianku a po hroznom čine sa pokúsila o samovraždu, mala sa predávkovať liekmi, ktoré zapila alkoholom, následne si v samovražednom úmysle spôsobila poranenia zápästia.

Keď sa starí rodičia nevedeli dostať do bytu a na ich telefonáty žiadna zo žien nereagovala, privolali si na pomoc všetky záchranné zložky. Po vstupe do bytu sa im naskytol hrozný pohľad. Bianku našli ležať mŕtvu na posteli v kaluži krvi a jej matku v bezvedomí na podlahe.

Rozsudok je právoplatný. Po prepustení bude musieť Eva strpieť trojročný ochranný dohľad.

Chcela mať dcéru len pre seba

Babka nebohej Bianky a mama Evy tvrdila pred časom, že jej dcéra trpela psychickými problémami, navštevovala psychologičku a psychiatra. Spomenula, že počas pandémie dostala covid. „Veľmi sa toho bála, čo nepriaznivo ovplyvnilo jej psychický stav. Okrem toho si myslím, že posledné tri mesiace pred skutkom nemala správne nastavenú liečbu," prezradila detaily, ktoré sa mohli podpísať pod jej hrozné konanie.

„Chcela spáchať samovraždu (údajne nie prvýkrát) prostredníctvom liekov, ktoré užívala. Nechcela, aby dcéra ostala s otcom, aj preto vykonala tento hrozný čin," dodala na záver.

Vyjadrite svoj názor v komentároch pod článkom >>>

Prečítajte si tiež: