Podľa trenčianskej polície došlo k tragédii v nedeľu o 18. hodine. „Podľa doteraz zisteného, pravdepodobne počas manipulácie so zbraňou v byte došlo k náhodnému výstrelu. Projektil prerazil okno a následne prestrelil vo vzdialenosti približne 120 metrov okno oproti v bytovom dome,“ povedala trenčianska krajská policajná hovorkyňa Katarína Kuzmová.

Projektil mal preletieť cez dve zatvorené okná a zasiahnuť mladú ženu, ktorá stála pri kuchynskom okne a pripravovala večeru, rovno do hrude. Po celý čas sa mala nachádzať bokom k oknu, práve v čase, keď sa na chvíľku obrátila hruďou k oknu, k umývadlu, vyšla strela. Pomôcť jej už nedokázali ani záchranári, ktorí podľa ľudí vyvinuli enormné úsilie, aby Lucku priviedli k životu. „Hodinu ju tu oživovali. Všetci sme vedeli, že nemajú šancu, že je mŕtva, ale oni chceli poraziť smrť, nevzdávali sa. Trhalo to srdce,“ povedala svedkyňa.

Strieľať mal 48-ročný muž, bývalý policajt, majiteľ zbrojného preukazu. Podľa doterajších zistení sa v byte u rodičov pokúšal vypáčiť zo zbrane náboj, ktorý sa v nej zasekol. Podľa svedkov muž hneď po výstrele vybehol na ulicu. „Bol v strese, snažil sa zistiť, kam strela letela. Keď si uvedomil, čo sa stalo, úplne ho to zlomilo. Zostal na mieste, čakal na policajtov, kým prídu,“ povedala so slzami v očiach svedkyňa s tým, že po ich príchode sa muž, ktorý vystrelil, úplne zrútil. Podľa našich informácií je stále pod silnými sedatívami.

Nie všetci ľudia však veria vyšetrovacej verzii, s ktorou pracuje polícia. Teda, že šlo o nešťastnú náhodu. „Tomu je ťažko uveriť. Tam bolo maximálne tak 30 centimetrov, aby trajektória strely náhodne zasiahla rovno ženu pri okne,“ povedal svedok. Ten zdôraznil, že na zbrani mal byť nasadený aj puškohľad.

V januári 2020 sa stal podobný incident aj v Myjave. Projektil zblúdenej strely prenikol vtedy cez okno do čakárne ambulancie detskej lekárky. V čase streľby tu sedeli rodičia s deťmi. Projektil zasiahol jednu z mamičiek, našťastie ju zranil len ľahko. Ukázalo sa, že strela vyšla z legálne držanej krátkej guľovej zbrane 63-ročného muža z Myjavy. Ten s ňou manipuloval pred garážami, keď náhodne vystrelila.

Čo si o tragédii myslí bezpečnostný analytik? Čítajte na ďalšej strane