Vraždou chcel prinútiť svoju ženu zostať s ním!  Polícia tvrdí, že Jozef sa nevedel zmieriť “so snahou svojej manželky o rozvod.” A neváhal použiť dvojnásobnú brutalitu.  “Podľa doterajšieho priebehu vyšetrovania na svojom dvore rodinného domu v okrese Poprad viackrát bodol Romana, ktorý zraneniam na mieste podľahol,"uviedla polícia. 

Po vražde Jozef s násilnosťami neprestal a dokázal zatlačiť otrasným spôsobom aj na svoju ženu, matku ich dvoch dcér. "Donútil svoju manželku, aby mu pomohla s odstránením tela. Takýmto spôsobom si ju chcel “zaviazať” do budúcna, aby od neho neodišla, lebo majú spoločné kriminálne “tajomstvo”.” Jozef telo svojej obete hodil do potoka Mlynica, do ktorého blízkosti sa presunul autom," spresnili policajti. Prípad vyšetruje Národná kriminálnaj agentúra (NAKA), vyšetrovateľ spracoval podnet na väzobné stíhanie.

Podľa príbuzných nebohého pitva preukázala, že Roman mal v chrbte zasadených sedem bodných rán. Jeho telo našli policajti vo štvrtok v potoku medzi obcami Lučivná a Šuňava, zalarmovať ich mala vrahova žena. Jeho bezvládne telo z vody vytiahli hasiči. 

Obvinený Király je verejnosti z podtatranského regiónu známy ako majiteľ pohrebníctva, ale poznajú ho najmä z jeho politickej angažovanosti. Na jar tohto roka ho horlivo obhajoval bývalý poslanec parlamentu za Kotlebovu stranu Ľudová strana Naše Slovensko Milan Mazurek po tom, ako vraj Királya napadli napadli pri výkone jeho povolenia osadníci zo Spišského Štiavnika.

Mohlo by vás zaujímať: