Senát bol presvedčený, že o Juditinej vine mal dostatok dôkazov. vypočul viacero znalcov. Podľa rozsudku z údajov z Juditinho mobilu vyplynulo, že krátko pred tragédiou sa dievčina so svojim kamarátom v jej byte fotili a Tomáš o 15:20 h ešte žil. Z toho určili, že skutok sa musel stať od tohto času do 15:38 h, kedy obžalovaná volala svojej matke.

Znalci podrobne opísali poranenia, ktoré pri pitve zistili na tele mŕtveho Tomáša. Mal 51 bodno-rezných rán. Judita vypovedala, že neznámy muž asi 185 cm vysoký mal zo vzdialenosti približne 1 metra, držiac nôž v pravej ruke, útočiť od hlavy smerom dopredu zhora nadol. “Poranenia takéhoto charakteru zistené neboli,” napísala predsedníčka senátu Zuzana Pilátová v rozhodnutí. 

Podľa súdu výsledky DNA analýz vykonaných kriminalistickými expertami vylúčili, že by bola na mieste tretia osoba: “Je bez akýchkoľvek pochybností preukázané, že profil DNA poškodeného sa na predmetné nože mohol dostať len pri útoku na telo poškodeného obžalovanou mladistvou.” Navyše, nevedela vysvetliť, ako sa dostali nože do zásuvky jej komody v detskej izby: “Je ťažko predstaviteľné, že by tam tie nože ukryl neznámy odpočtár, ktorý sa navyše už v tom čase v byte nemal nachádzať. Bola to jednoznačne obžalovaná mladistvá, ktorá tieto nože do šuplíka ukryla, o čom svedčia rovnako výsledky znaleckého skúmania.” 

Okrem DNA skúmali aj trasologické stopy a nenašli žiaden dôkaz o tom, že by po dlážke chodil niekto iný okrem Tomáša, Judity a zasahujúcich zložiek, ktorým odobrazli vzorky z podrážok topánok: “Je vylúčené, aby sa na danom mieste, v tom istom čase, nachádzala ďalšia osoba, ktorá by mala topánky s rovnakým dezénom ako Tomáš Teličák a aj v rovnakom stave obnosenia, opotrebovania.

Podľa sudkyne žilinského okresného súdu Pilátovej mladistvá Judita skutok spáchala “mimoriadne brutálnym spôsobom, voči osobe blízkeho kamaráta, v silnom afekte,s následným vysoko agresívnym inštrumentálnym smrtiacim konaním voči poškodenému, mimoriadne devastujúcim spôsobom zaútočila na osobu svojho kamaráta, s ktorým mala veľmi blízky priateľský vzťah, navyše bez zjavného motívu.”

Rodičia Judity poukazovali na chyby vo vyšetrovaní a sú presvedčení, že polícia si prácu neurobila dôkladne. Podľa nich zbabrala obhliadku miesta činu, na nožoch sa nenašiel čistý profil DNA Tomáša, ale iba zmiešaný s Juditiným, hoci mal zasiahnuté viaceré orgány, kamery zachytili muža v modrých montérkach a nikto ho nestotožnil. Nepáči sa im, okrem iného ani to, že obhajobe nebola umožnená previerka Juditinej výpovede na mieste činu. 

FOTOGRAFIE Z JUDITINHO MOBILU VYFOTENÉ KRÁTKO PRED SMRŤOU SI MÔŽETE POZRIEŤ V GALÉRII. 

 

Na ďalšej strane si môžete prečítať prepis hovoru z väzenia medzi Juditou s jej matkou na ďalšej strane >>>