Hlavné pojednávanie v kauze údajného sexuálneho zneužívania v tábore Chachaland pokračovalo na Okresnom súde Bratislava II výsluchmi svedkov. Hlavný organizátor tábora Roman Paulíny čelí podozreniam zo sexuálneho zneužívania bývalej maloletej chovankyne tábora. Súd v utorok pojednáva v neprítomnosti obžalovaného.

Kamarátka poškodenej Kataríny na súde vypovedala o tom, ako jej v roku 2004 povedala, že má priateľa. Katarína mala vtedy 13 rokov, obžalovaný Roman Paulíny približne o 27 rokov viac. V tom čase šla s nimi svedkyňa do kina. "Počas filmu som periférne videla, ako sa bozkávajú," uviedla.

V lete 2004 bola svedkyňa spolu s Katarínou v tábore Chachaland. Bývali v chatke, kde mal Paulíny izbu. Svedkyňa priblížila, že po večierke tam za ním poškodená chodievala. Obžalovaný mal Kataríne kupovať aj drahé darčeky. Svedkyni mala viackrát povedať, že sa s ním chce rozísť. "Písal jej správy, že ak sa s ním rozíde, tak sa zabije alebo si ublíži," podotkla s tým, že tiež tvrdil, že so sexuálnym životom je lepšie začínať skôr. Tvrdí, že mama poškodenej vedela o tom, že sa s Romanom stretávali.

Svedkyňa tiež poukázala na komunikáciu s obžalovaným, ktorý sa jej mal pýtať na sexuálne skúsenosti. Mal si od nej opakovane pýtať aj fotografie.

Čo sa dialo v tábore Chachaland? Čítajte na druhej strane!