Reklama

K vražde Michaely († 23) sa PRIZNAL jeden zo zadržaných mužov: Telo mladej študentky spopolnili

Ľudia vyzývajú na opatrnosť

Ľudia sú po tejto tragédii zdrvení. Boracay, jeden z najznámejších a najnavštevovanejších ostrovov na Filipínach, ktorý láka aj zamilované páry, sa často považuje za ideálnu destináciu na uzavretie manželstva.

Napriek svojej povesti však mnohí upozorňujú na vysokú kriminalitu v tejto oblasti a rastúci problém s drogovo závislými ľuďmi.

Zdroj: Facebook

Pitva krásnej študentky Michaely (†23), ktorú našli minulý týždeň na Filipínach bez známok života, odhalila posledné chvíle jej života.

„Žijem na Boracay už 20 rokov a toto nie je prvýkrát, čo sa niečo také stalo. Myslíte si, že normálny človek by urobil niečo také? Je jasné, že títo ľudia sú pod vplyvom drog a obeťami sú najmä cudzinci. Je smutné, že Boracay je v zahraničí prezentovaný ako luxusná destinácia, ale bezpečnosť tu vyzerá, akoby na ňu nemali dostatok financií. Hrozné,“ napísala obyvateľka ostrova.

Zdroj: fb Natalie Regina Dales

Four Points by Sheraton Boracay.

Podobne sa vyjadril ďalší komentujúci, ktorý upozornil: „Mnohí ľudia vykresľujú Filipíny ako úplne bezpečné miesto, kde sú všetci priateľskí. Týmto skreslením vytvárajú dojem, že turisti môžu cestovať bez obáv, aj do najodľahlejších oblastí.“

Ako je to s prevozom tela na Slovensko?

V prípade úmrtia občana SR v zahraničí, ministerstvo zahraničných vecí informuje, že veľvyslanectvo poskytuje pomoc pri prevoze telesných pozostatkov zosnulého na Slovensko alebo pri pochovaní v mieste úmrtia, avšak výlučne na základe písomných pokynov obstarávateľa pohrebu. „Ak je to potrebné, veľvyslanectvo tiež asistuje pri kontakte s poisťovňou, za predpokladu, že zosnulý bol riadne poistený, a s pohrebnou službou, ktorú si pozostalí vyberú na prevoz pozostatkov,“ uvádza ministerstvo.

Podľa ministerstva, pohrebné služby obvykle zabezpečia všetky potrebné doklady k prevozu tela a pracovník veľvyslanectva vystaví, ak je to nutné, Sprievodný list na prepravu telesných pozostatkov. „Ak si rodina zosnulého želá jeho spopolnenie v zahraničí, veľvyslanectvo poskytne príbuzným základné informácie o možnostiach spopolnenia v danej krajine a prevoze urny do Slovenskej republiky,“ dodáva rezort.

Veľvyslanectvo však nemá právomoc hradiť poplatky ani poskytovať pôžičky na prevoz telesných pozostatkov, spopolnenie alebo pochovanie v mieste úmrtia. „Tieto náklady nesú pozostalí, ktorí môžu využiť pomoc od iných subjektov, ako sú poisťovne, obce, zamestnávatelia alebo priatelia,“ uzatvára ministerstvo.

Podľa neho však realita vyzerá inak: „Zlí ľudia sú všade, kamkoľvek pôjdete. Aj keď som Filipínec, nikdy nedôverujem ľuďom, nech cestujem kamkoľvek,“ uzavrel.

Strana

3/3

Reklama