Reklama

Na internete sa šíria hoaxy o únosoch detí: Páchatelia zneužili fotografie nevinných ľudí

Na sociálnych sieťach sa začali šíriť hoaxy o únosoch detí v kežmarskom okrese. (Ilustračné foto)

Zdroj: sita

Reklama

Na sociálnych sieťach sa začali šíriť hoaxy o únosoch detí v kežmarskom okrese. Polícia na svojej sociálnej sieti potvrdila, že žiadne oznámenie o skutku nedostala a ide o nepravdivú informáciu.

"Viacerí ste nám do správ zaslali odkaz na virálny príspevok ohľadom údajných únosov detí v kežmarskom okrese. Príspevok bol pôvodne zdieľaný z facebookového účtu 'Fakty Sk' ktorý je už medzičasom pravdepodobne zmazaný," uviedla polícia na svojej sociálnej sieti.

Video Player is loading.
Stream Type LIVE
Advertisement
Current Time 0:00
Duration 0:00
Remaining Time 0:00
Loaded: 0%
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
    Premiér: Apeluje na ľudí, aby neverili hoaxom a overovali si informácie

    Podľa slov polície sa aj napriek vymazaniu príspevku začala snímky šíriť na sociálnych sieťach a rýchlo sa stala virálnou. "Tieto prevzaté príspevky majú takmer 5-ciferné počty zdieľaní. Poď nimi sa to doslova hemží obzvlášť nechutnými, agresívnymi a vulgárnymi komentármi," píše polícia.

    "Môžeme potvrdiť, že príspevok sa nezakladá na pravde. O stanovisko sme požiadali priamo OR PZ v Kežmarku, kde neevidujú oznámenia obdobného charakteru," informovali policajti.


    "Včera večer narýchlo vytvorený profil napísal o mne príspevok, ktorý prezdieľalo 6000 ľudí a nie je pravdivý. Vyhrážajú sa mi ľudia v komentároch, že mi dolámu ruky, zbijú ma keď kradnem deti. Vraj som teraz na východnom Slovensku ale nachádzam sa v okrese Senec s mojím synom," uviedla pre políciu osoba, ktorej fotografia bola použitá pri šírení týchto hoaxov.

    Polícia vyzýva občanov, aby si pri zdieľaní informácií na internete vždy overili ich zdroj a neprepadli podobným podvodom.

    Prečítajte si tiež: