Muža naposledy videli pri uvedenom jazere. "Ihneď po prijatí oznámenia sa rozbehla rozsiahla pátracia akcia," uviedla s tým, že okrem polície sa do pátrania zapojili aj hasiči a hasičskí potápači. V ďalších dňoch sa k nim pridali tiež Záchranná brigáda v Humennom či kynológovia z Horskej záchrannej služby. Ako spresnila, psy v piatok (8. 7.) ucítili vo vode pach osoby a označili približné miesto, kde by sa mohla nachádzať. V pondelok (11. 7.) prišla nezvestného muža pomocou sonaru hľadať aj špeciálna kynologická záchranná služba.

"Žiaľ, víkendové kúpanie sa skončilo nešťastne. Potápači z košického pohotovostného útvaru muža vytiahli nad hladinu. Gelnickí policajti začali trestné stíhanie pre usmrtenie. Čo v tomto prípade spôsobilo, že muž zmizol v jazerných vodách, bude predmetom ďalšieho vyšetrovania," dodala Ivanová.

Polícia opakovane apeluje na všetkých občanov, aby s pribúdajúcimi stupňami a horúcimi letnými dňami nepreceňovali svoje schopnosti a zbytočne nehazardovali. Pripomína, že unáhlený skok do vody sa môže zmeniť na tragédiu.