Polícia dnes podvečer informovala, že po 19. hodine došlo k streľbe na Zámockej ulici v Bratislave. Okolie hneď uzavrela. "Bol som dole, keď som zrazu počul buchot. Vybral som si z uší slúchadlá a uvidel som muža v čiernej mikine, ako vybral zbraň a začal strieľať," povedala očitý svedok na mieste streľby.

Aktualizácia: Polícia oznámila, že strelec, ktorý zastrelil dvoch mladých mužov je mŕtvy. Pred ich popravou zverejnil na Twitteri nenávistný manifest voči LGBTI ľuďom a zároveň napísal, že ak tento prvý útok prežije, budú nasledovať ďalšie. Podľa našich informácii mal byť vrahom údajne tínedžer Juraj K. z Bratislavy. Jeho otec kandidoval za Harabinovu stranu Vlasť.

FOTO z miesta, kde našli mŕtveho strelca nájdete TU >>>

Pozrite

Neznámy útočník zastrelil dvoch mužov. Ich telá sa nachádzali neďaleko miestneho nočného gej klubu. Jednou z obetí má byť čašník. Podľa svedka hrôzy mal strelec čakať na svoje obete zhruba pol hodiny skrytý za rohom. Vraj na svoje obete vystrieľal dva zásobníky. Na mieste streľby bola zranená aj čašníčka, ktorá skončila v nemocnici.

FOTKY z miesta streľby nájdete v galérii. Pozor, fotografie nie sú vhodné pre citlivé povahy>>>

Okolie zabezpečili policajti. V pohotovosti je údajne aj policajný vrtuľník, ktorý hľadá v Bratislave páchateľa. Prípad prevzala NAKA. Poriečni policajti mali zas prehľadávať Dunaj.

Strelec má vraj 18-25 rokov, na sebe mal čiernu bundu, biele tenisky a modré rifle. Podľa svedkov na mieste činu malo ísť o vyvrcholenie mileneckého sporu. Neskôr túto informáciu ďalší svedok poprel, uviedol však, že obete boli veľmi dobrí kamaráti.

Denník N píše, že polícia pracuje aj s verziou, že strelec obete poznal, ale aj s verziou, že išlo o nenávisť k sexuálnej menšine. Páchateľ totiž podľa Denník N "zastrelil dvoch návštevníkov gej baru Tepláreň".

Krátko pred 23. hodinou Denník N s odvolaním sa na dva policajné zdroje uviedol, že "motívom streľby môže byť nenávisť voči LGBTI komunite".

Na miesto dorazil aj špeciálny prokurátor. Pred včerajšou polnocou polícia vyzvala ľudí, aby minimalizovala šírenie neoverených informácií na sociálnej sieti. Ľudia si zdieľali fotku údajného útočníka ako aj takzvaný extrémistický manifest. Ten bol zverejnený po streľbe na Zámockej ulici na Twitteri a je namierený proti LGBTI ľuďom a Židom.

"Polícia intenzívne pracuje na objasnení prípadu streľby v Bratislave. Ďakujeme za všetky informácie, ktoré nám dávate vedieť na čísle 158. Žiadame verejnosť o minimalizovanie šírenia nepotvrdených informácií na sociálnych sieťach. Len čo to situácii dovolí, budeme Vás informovať," uviedla polícia na sociálnej sieti. 

Vyjadrenie o stave zranenej čítajte na druhej strane!