Všetko sa to odohralo uprostred noci z pondelka na utorok, keď do rodinného domu, priamo do spálne,  vnikol nebezpečný muž, ktorý zaútočil na manželov s kameňom v ruke, informovali o incidente napadnutí Róbert s manželkou Tonkou.

„Pred očami našich malých detí nás s kameňom v ruke brutálne bil do hlavy, so slovami: všetkých vás pozabíjam,“ opisuje traumatizujúci zážitok Róbert.  Poznamenal, že niekoľko hodín pred incidentom nahlásila agresívneho muža jeho rodina, pretože ušiel z nemocnice pod vplyvom alkoholu a drog, navyše v takomto stave riadil auto. Napadnutý manželský pár skončil v nemocnici, kde každému z nich museli zašiť tržné rany na hlave.

Mladí manželia nechápu, prečo si vybral akurát ich dom. "Ani ja, ani manželka tohto muža nepoznáme. Nerozumieme, prečo si v pominutí mysle a v zúrivosti vybral akurát nás. Od toho incidentu sme stratili pocit istoty a bezpečia v našom dome. Naše dve deti (6, 8) nepríjemný zážitok veľmi poznačil. Obavami trpia aj ostatní obyvatelia obce,"uviedol Róbert pre Plus JEDEN DEŇ. Podľa slov napadnutého muža je útočník doma a obišiel s trojročnou podmienkou.

Rozbíjal, čo mu prišlo pod ruky

Polícia potvrdila udalosť, pri ktorej Humenčan (40) vošiel na pozemok jedného z rodinných domov v obci Tušická Nová Ves (okr. Michalovce), kde po tom, čo poškodil na dvore zaparkované vozidlá zn. Audi a Hyundai Santa Fé, búchal na vchodové dvere a kričal: „Otvor, lebo vás všetkých pozabíjam“ a žiadal vydať osobu ženského pohlavia, ktorá sa však v tomto dome nenachádzala, ani v ňom nemá trvalý pobyt. Následne na deviatich oknách a dverách po stranách domu rozbil sklenenú výplň a opakovane kričal: „Počítam do päť, ak mi ju nedáte, vojdem dnu a všetkých vás pozabíjam,“ uviedla košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová. Muž potom do domu skutočne cez jedno z rozbitých okien vošiel, kde na poschodí fyzicky napadol majiteľa domu a jeho manželku, ktorým podľa predbežnej lekárskej správy spôsobil viacpočetné tržno-rezné rany v oblasti hlavy a svojím konaním škodu na majetku predbežne vyčíslenú na takmer 3.000 eur.

Obišiel s podmienkou

Útočníka sa do príchodu policajnej hliadky podarilo spacifikovať príbuzným. Muž bol umiestnený do cely policajného zaistenia a po vykonaní všetkých potrebných procesných úkonov ho vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Michalovciach obvinil z prečinu porušovania domovej slobody, prečinu nebezpečného vyhrážania a prečinu poškodzovania cudzej veci, a zároveň spracoval podnet na jeho väzobné stíhanie. Sudca Okresného súdu v Michalovciach v tzv. superrýchlom konaní väzbu nahradil podmienečným trestom.

Iný kraj, iný mrav?

"Vzhľadom na komentáre a statusy, šíriace sa sociálnymi sieťami, že osoba sa mala s vozidlom pohybovať pod vplyvom alkoholu a iných omamných a psychotropných látok, dopúšťať sa iného protiprávneho konania a polícia v tomto prípade nekonala okamžite, je potrebné poznamenať, že podľa doterajších zistení malo k protiprávnemu konaniu muža, ktoré poškodený spomína na svojom fcb profile (jazda pod vplyvom omamných látok či výtržnosti), dôjsť mimo okresu Michalovce, ale aj mimo Košického kraja, no aj napriek tomu chceme všetkých ubezpečiť, že riaditeľom Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach bolo nariadené okamžité vykonanie kontroly postupu všetkých príslušníkov Policajného zboru Košického kraja, ktorý od doby, kedy bolo prijaté prvé oznámenie, vykonávali vyšetrovanie tejto udalosti," vysvetlila Ivanová. Dodala, že v prípade, ak bude zistené pochybenie zo strany niektorého z policajtov, budú voči nemu vyvodené príslušné opatrenia.

Väzba neprešla

"Zároveň je potrebné povedať, keďže v tomto prípade boli svedkom celej udalosti 2 maloleté deti, ktoré sa v čase incidentu nachádzali v dome, policajný vyšetrovateľ spracoval podnet na vzatie obvineného do väzby." K tomu, prečo to sudca neakceptoval, sa podľa slov policajnej hovorkyne Policajný zbor nie je kompetentný vyjadrovať.

FOTO z miesta činu nájdete TU

Viac si prečítate v zajtrajšom vydaní PLUS JEDEN DEŇ

Vyjadrite svoj názor v komentároch i v ankete pod článkom!

Anketa
Ako by ste sa zachovali keby ste boli na mieste napadnutých manželov?
  • 96%
  • 1%
  • 1%
  • 1%
  • 1%

Mohlo by vás zaujímať: