Pátranie po dvoch tínedžeroch polícia vyhlásila už v pondelok. Záver pátrania sa však dostavil až dnes a mal veľmi smutný koniec. 

FOTKY NÁJDETE V GALÉRII <<<

Ako informovala TV Markíza, vo štvrtok (16. 9.) ráno krátko po 7.00 h spozoroval strážnik v roľníckom družstve v Závažnej Porube na hladine žumpy dve nehybné telá Martina a Romana. Privolaný lekár predbežne vylúčil cudzie zavinenie, príčinu určí pitva. Pravdepodobne jeden z mladíkov spadol do jamy, druhý ho chcel zachrániť, žiaľ, skončil tam aj on, uvádza myliptov.sk.

"Oboch nezvestných 16-ročných chlapcov, po ktorých včera pátrali aj členovia Pohotovostného pátracieho tímu, sa dnes v ranných hodinách podarilo nájsť v areáli družstva, žiaľ, bez známok života. Prípadom sa zaoberá polícia. Dotknutým rodinám týmto vyjadrujeme hlbokú úprimnú sústrasť a prajeme veľa síl," uviedol Pohotovostný pátrací tím.

Termovízou a infrakamerami ich hľadala aj letka ministerstva vnútra. Chlapci boli nezvestní od soboty  (11.9.). Zúčastnení v rojniciach prehľadávali oblasť Jánskej doliny a opäť vytypované miesta – od chát cez potoky, jaskyne, kopce, chodníky. 

Do pátrania sa pridali aj dobrovoľní hasiči z celkom 16 obcí. „Bolo nás viac ako 80, zamerali sme sa na chaty, senníky a rôzne opustené budovy Jánskej doline, kde by sa mohli skrývať,“ povedal pre TV Markíza veliteľ zásahu dobrovoľných hasičov Richard Šopor, ktorý je zároveň predsedom DHZ v Liptovskej Kokave.

 

Prečítajte si tiež: