Sympatická Trnavčanka absolvovala vyšetrenia a lekári konštatovali, že ide „len" o zápal slepého čreva a na druhý deň podstúpi operáciu. Podľa rodiny sa však Katkin zdravotný stav zhoršoval takmer z minúty na minútu. „Sťažovala sa, že ju všetko bolí a trápi ju silný kašeľ. Personál si privolať nemohla, keďže zvonček jej dali mimo dosahu rúk. Naháňali sme lekárov, aby niečo s ňou robili. Vyhovárali sa na jej prílišnú precitlivenosť,“rozpráva so smútkom mama Dagmar.

Počítačová tomografia odhalila zápal pľúc 

Mladá žena podstúpila 7. marca operáciu, no kašeľ sa už nedal zvládnuť, a tak jej urobili CT vyšetrenie. „Zistilo sa, že má ťažký zápal pľúc. Keď dcéru premiestnili na JIS a uviedli do umelého spánku, vedeli sme, že je zle.“ Rodina, preto začala zvažovať zmenu zdravotníckeho zariadenia.

Kráska podľa slov najbližších bola milé a usmievavé dievča, ktoré šírilo okolo seba lásku a dobro.
Kráska podľa slov najbližších bola milé a usmievavé dievča, ktoré šírilo okolo seba lásku a dobro.
Zdroj: archív F.M.

Tragický začiatok apríla

„Povedali, že prevoz by nezvládla, ale zároveň nás presviedčali, že je mladá a určite sa s chorobou popasuje,“ pokračuje nešťastná matka Dagmar. Nasledovali týždne strachu. V piatok 29. marca lekári oznámili rodine, že u ich dcéry nastala mozgová smrť, v pondelok 1. apríla Katarína vydýchla naposledy.