Všetko sa začalo na pohľad nevinne. V roku 1997 sa partia šiestich bezdomovcov usadila v opustenom dome v bratislavskom Lamači. Začali sa však hádať. Vilo a Božena, posmelení alkoholom, sa rozhodli, že sa zbavia Jara a Miroslava. Niekoľko dní ich kruto mučili a nakoniec zavraždili. Vilo dostal doživotie, Božka 25 rokov. Vlani v septembri ju po 23 rokoch podmienečne prepustili, pre dobré správanie.

Pre Boženu Mlčovú bolo prepustenie z väzenia šokom. Život sa za tie roky veľmi zmenil. Napríklad len taká, pre nás, drobnosť. Božka síce počula o službe Google, no nedokázala nám úplne vysvetliť, čo to je.

Najnovšie fotky Božky nájdete v GALÉRII>>>

Božka, ktorá si dnes nechá hovoriť Bohuš, sa po prepustení vrátila tam, odkiaľ šla za mreže, do komunity bezdomovcov na západnom Slovensku. Priznáva, že život po pobyte vo väzení nie je jednoduchý. Po prepustení riešila najmä praktické veci, ako napríklad nové doklady. To ešte ako-tak šlo, na úradoch ju usmernili.

Oveľa horšie je to s prácou. "Skúšala som sa zamestnať, ale nepodarilo sa mi to,” priznáva. Tvrdí, že vyštudovala odbornú školu v Liptovskom Mikuláši, odbor zootechnik. Lenže okrem krátkej brigády vo Volkswagene nikdy poriadne nepracovala.

Aby mala nejaké financie, zbiera zálohované fľaše a prespáva v nocľahárni. "Lenže všetko je veľmi drahé a fľaše zbiera úplne každý. Za deň niekedy nájdem len dve – tri," hovorí. Takže na deň nemá ani dve eurá. Tvrdí, že si nemá ani kde oprať, v nocľahárni sa vraj dá len prespať.

Pozrite, kde Božka prespáva>>>

O detstve aj o tom, po čom túži, sa dočítate na ďalšej strane >>>>