Zo zločinu ublíženia na zdraví v štádiu pokusu obvinila polícia 30-ročnú ženu, ktorá vo štvrtok (21. 10.) v noci v jednom z rožňavských bytov po hádke bodla do oblasti brucha 33-ročného muža. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Košiciach Lenka Ivanová.

"Ženu policajti na mieste zadržali. Muž bol okamžite prevezený do rožňavskej nemocnice, kde sa podrobil operácii, pretože žena svoj útok smerovala na životne dôležitý orgán. Zranenia, ktoré utrpel, si predbežne vyžiadajú trojtýždňovú dobu liečenia a práceneschopnosti," priblížila Ivanová.

Po zdokumentovaní miesta činu a vyhodnotení dôkazových materiálov obvinil vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Rožňave ženu zo zločinu ublíženia na zdraví v štádiu pokusu.

Zároveň spracoval podnet na jej vzatie do väzby, ktorý sudca Okresného súdu v Rožňave akceptoval. "V prípade dokázania viny jej hrozí trest odňatia slobody na štyri až desať rokov," uviedla krajská policajná hovorkyňa.