Za deviatakom, ktorý navštevoval Základnú školu v Mútnom, smúti celá Orava. „Je mi to veľmi ľúto,“ povedal nám starosta obce, ktorý sa ale bližšie vyjadriť odmietol. „Je to taká zbytočná smrť...“ povedala pre TV JOJ svedkyňa nehody z Mútnej, ktorá pre plač nedokázala dokončiť vetu.

Za chlapcom smútia aj jeho blízki kamaráti. 

Ich dojemné komentáre nájdete TU!

Mladík na križovatke pravdepodobne nerešpektoval značku Stop a z vedľajšej cesty vyšiel na hlavnú, kde narazil do osobného auta. „Z doposiaľ nezistených príčin na miestnej komunikácii prednou časťou motorovej štvorkolky narazil do osobného vozidla,“ informovali policajti.

„Pätnásťročný chlapec po náraze utrpel zranenia, ktorým na mieste podľahol. Ďalšie okolnosti a príčiny vzniku tragickej nehody vyšetrujeme,“ doplnili žilinskí policajti.

Susedka videla ako chlapec po náraze preletel niekoľko metrov vzduchom. Pred príchodom rýchlej zdravotnej služby ešte k nemu pribehla fyzioterapeutka, ktorá sa ho snažila oživiť. Pokračovali aj záchranári, žiaľ bezúspešne. „Prišli naozaj rýchlo,“ dodala svedkyňa, podľa ktorej bol Kristián milý a bezproblémový chlapec, ktorý sa dobre učil a aktuálne ho prijali aj na strednú školu.

Chlapcova nehoda znovu oprášila problém riadenia podobných typov strojov. Pätnásťroční šoféri totiž majú už možnosť absolvovať skúšky na získanie oprávnenie riadenie vozidiel podobného typu. Medzi ne patria aj ľahké štvorkolky, ktorých rýchlosť nepresiahne 45 kilometrov za hodinu.

Kristián sa však, podľa žilinskej policajnej hovorkyne Gabriely Kremeňove, ocitol na miestnej komunikácii bez takéhoto oprávnenia...

Čo na chlapcovu jazdu hovorí odborník z autoškoly? Čítajte na ďalšej strane!