Ondrej napadol Štefana pred miestnou krčmou. Udieral ho do hlavy takou intenzitou, že mladý muž zraneniam na mieste podľahol. „Števo nič hrozné neurobil, len chránil mladú  krčmárku, keďže Ondrej chcel alkohol na sekeru. Pekne mu dohováral, a keď nepomohlo, vypoklonkoval ho pred dvere. Nič viac,“ povedal nám jeden zo štamgastov. Poprel, že by to bol následok  sporu z minulosti.

Útočil zákerne s palicou v ruke


Večer, keď Štefan odchádzal, si ho Ondrej počkal a zákerne napadol zozadu. „Nebyť toho, Števo by ho určite premohol. Bol to chlap ako hora. Ten druhý, to bolo také ,päťkilové nič’,“hovorí mladá Dobšinčanka. Myslí si, že rany do oblasti zátylka museli byť veľmi silné. „Keď sme sem v sobotu v noci prišli, na zemi bolo veľmi veľa krvi. Ani sa nečudujeme, že Števo zomrel  na mieste útoku,“  dodala.

Štefan P. hral futbal za miestny MFK Dobšiná. Bol brankárom.
Štefan P. hral futbal za miestny MFK Dobšiná. Bol brankárom.
Zdroj: archív Š.P.

Žil len pre prácu a šport

Miestni hodnotia nebohého ako slušného, bezproblémového človeka, ktorý sa venoval aktívne športu. "Hral za náš MFK Dobšiná na pozícii brankára. Inšpiráciou mu bol starší brat. Od dvoch rokov športoval,"hovorí mama Magdaléna (59). „Bol to dobrý syn. Finančne nám pomáhal. Manžel Štefan (57) je už viac než dvadsať rokov na invalidnom dôchodku, ja som nezamestnaná, bez nároku na podporu. Nebyť jeho, neviem, ako by sme vyžili. A teraz sa stalo toto...“ hovorí zničená žena. Povedala, že starší synovia Pavol (40) a Peter (39) sú zhrození, že ich brat odišiel z tohto sveta takou smrťou. "Nič podobné v Dobšinej nepamätáme!"

Pozrite si viac fotografií v galérii k článku