Vraždu nahlásil Štefan v utorok krátko po polnoci na miestnom oddelení polície. Policajti, ktorí mali službu, neverili vlastným ušiam, keď im oznámil, že pred niekoľkými rokmi zavraždil ženu. Navyše ohlasovateľ vyzeral ako nadrogovaný alebo opitý.

Aj tak však kriminalisti išli preveriť miesto, ktoré im označil. „V rodinnom dome bolo v uzatvorenom priestore pod schodiskom nájdené ľudské torzo zabalené v koberci. Totožnosť tela zatiaľ nie je známa. Na miesto činu bol vyslaný krajský vyšetrovateľ. Nariadená bola súdna pitva,“ uviedla trnavská krajská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová.

Domáci sú presvedčení, že obeťou je matka dvoch detí Lívia (51), ktorá je nezvestná od septembra 2017. Naposledy ju videli v miestnej pizzériii, odvtedy akoby sa po nej zľahla zem. "Mladík s ňou nemal žiadne väzby, ani príbuzenské ani priateľské, je to pre nás nepochopiteľné, prečo to urobil," uviedla pre Plus JEDEN DEŇ obyvateľka Trstíc Klára. Dodala, že pôvodne si domáci mysleli, že Lívia odišla niekam do zahraničia a nikoho neinformovala len preto, že patrila do náboženskej spoločnosti Svedkovia Jehovovi a možno si to oni tak želali. "Hoci sa nám to nezdalo veľmi pravdepodobné, keďže mala syna a dcéru, s ktorými mala veľmi pekný vzťah, a im by sa určite zverila," poznamenala mladá žena.

Šokujúce je, že v dome hrôzy žila so Štefanom aj jeho matka. Otázne je, či o zohavenom tele vedela a prečo nález nenahlásila polícii. Indície nasvedčujú, že bola o tom informovaná.

Lívia zmizla v septembri 2017. Naposledy ju videli v pizzérii v Trsticiach.
Lívia zmizla v septembri 2017. Naposledy ju videli v pizzérii v Trsticiach.
Zdroj: PZ SR

Správa šokovala aj starostku dediny Evu Kaczovú. „Obidve rodiny poznám. Mohli sa poznať maximálne z dediny, ale že by mohli mať nejaký bližší vzťah, nepredpokladám,“ prezradila. Štefan (28) bol podľa nej komplikovaný typ človeka, hovorí sa aj o jeho problémoch s drogami i alkoholom. "Ja nie som oprávnená, aby som reprodukovala nejaké jeho zlé činy z minulosti. Ale nebolo to jeho prvé takéto vyčíňanie. Obeť v sekte nebola, v Trsticiach má matku a súrodencov," dodala starostka.  

Starostka Trstíc Eva Kaczová je v šoku. Pozná rodiny obete aj údajného vraha a nechápe, čo bolo príčinou tragédie.
Starostka Trstíc Eva Kaczová je v šoku. Pozná rodiny obete aj údajného vraha a nechápe, čo bolo príčinou tragédie.
Zdroj: Lukáš Čelka
Podpálil sa pre výčitky svedomia?

Podľa našich informácií to nebol prvý policajný zásah v dome hrôzy. V júni 2015 ich privolali k požiaru. Z horiaceho domu vtedy zasahujúci policajti vytiahli Štefana, ktorý už nejavil známky života, položili ho na trávnik a začali oživovať. Keď sa prebral, dokonca svojich záchrancov napadol! Do nemocnice ho preto museli prevážať v sprievode polície. Hovorilo sa, že práve Štefan vtedy sám založil oheň.

Prečítajte si tiež: