Informoval o tom portál noviny.sk. Podľa slov susedov bola táto chatka pôvodne murovaná pivnica. Majiteľ sa však rozhodol, že si ju prerobí a dostavia si na ňu podkrovie. Muž pôvodne býval v neďalekom rodinnom dome spolu so svojím bratom, no v chatke občas prespával.

Keď susedia zbadali plamene, zalarmovali ihneď dobrovoľných hasičov. Na pomoc im však museli prísť aj profesionáli. "Plameň bol veľký, tak sme išli rýchlo hasiť, išli sme na pomoc, čo sa dalo urobiť," hovorí sused.

"Robili sme, čo sme mohli, ale už to bolo vo veľkých plameňoch," informuje dobrovoľný hasič. Počas zásahu sa hasiči dozvedeli, že v horiacom objekte by sa mohol nachádzať starší pán. Informácia sa, žiaľ, potvrdila. "Po uhasení požiaru bolo zistené a nájdené obhorené telo," informuje riaditeľ HaZZ Prešov Ľubomír Toďor.  

Dobrovoľní hasiči, no aj najbližší susedia sa snažili ešte pred príchodom profesionálov aspoň zmierniť veľké plamene. Robili, čo bolo v ich silách, no muža v horiacej chatke sa im už nepodarilo zachrániť. V snahe o pomoc došlo navyše k zraneniu.

 "Ešte pred naším príchodom sa niekto z domácich snažil požiar uhasiť a došlo k zraneniu, odviezla ho RZP," hovorí Toďor.  Príčina požiaru je zatiaľ v štádiu vyšetrovania. Z drevenej chatky ostali iba obhorené trámy.