Malé červené auto stálo zaparkované v rade pred panelákom. Ľudia z okolia si ho všimli už pred niekoľkými dňami, informuje portál noviny.sk. "Videl som to auto tu asi týždeň, boli tu dvaja, traja chlapi pri ňom," povedal svedok. Posledné dni však okolo auta s prešovskou značkou nikoho nevideli. Šokujúci pohľad sa im naskytol, keď nazreli dovnútra. Vnútri našli telo mŕtveho muža. "Muža našli ležať v aute na zadných sedadlách bez známok života," uviedla hovorkyňa KR PZ BB Mária Faltániová.

Nález v Banskej Bystrici
Zdroj: Noviny.sk

Ako prví boli na mieste mestskí policajti, no mužovi, ktorý ležal na zadných sedadlách, sa už pomôcť nedalo. "Obhliadajúci lekár na mieste konštatoval úmrtie bez známok cudzieho násilia. Presná príčina smrti bude známa až po vykonaní pitvy," doplnila Faltániová.

Polícia ale už pozná identitu mŕtveho. Ide o 32-ročného muža z východného Slovenska. V tejto chvíli ešte nepoznajú presnú príčinu úmrtia. Smrť vyšetrujú banskobystrickí policajti. "Polícia v Banskej Bystrici začala v tomto prípade trestné stíhanie pre prečin usmrtenie," doplnila Faltániová.

Prečítajte si tiež: