Tragédia, ktorá sa stala v Prešove v sobotu popoludní sa stala v meste témou číslo jeden. Z kostolnej veže Konkatedrály svätého Mikuláša, z výšky 71 metrov, vyskočil 34-ročný Tomáš. Jeho telo zostalo ležať na frekventovanom chodníku pri bočnom vchode do chrámu, vedúcom k farskému úradu. Pri jeho hlave bola škatuľka cigariet. “Vo veci bolo začaté trestné stíhanie pre prečin usmrtenia,” informoval prešovský policajný hovorca Daniel Džobanik.

Tomáš (†34) mal síce trvalý pobyt v Bratislave, hoci pochádzal zo stredného Slovenska. No býval v Prešove, kde dokončieval resocializačný pobyt v Gréckokatolíckej charite. Tá zverejnila o jeho smrti status na sociálnej sieti. Uviedli v ňom šokujúce informácie. Čítajte TU >>>

V osudný deň prišiel ku konkatedrále v sobotu popoludní okolo 16-tej hodiny. Pri vstupe na vežu, ktorá je prístupná verejnosti, zvykne byť v čase turistickej sezóny zabezpečená dobrovoľnícka služba. Tá koordinuje vstup na vežu, ktorá slúži ako vyhliadka. Svoj zúfalý čin plánoval niekoľko dní, čo naznačuje fakt, že o výstupe na vežu rozmýšľal niekoľko dní. “Pravda je taká, že počas týždňa asi trikrát volal na linku koordinátora, ktorý má na starosti vežu a pýtal sa, či je veža otvorená,” povedal nám dekan farnosti Jozef Drondzek. Vežu ročne navštívi podľa štatistík približne 20-tisíc turistov.

“Ja som bol vtedy doma, pripravoval som si veci na počítači na nedeľnú omšu, sedel som chrbtom k oknu. Počul som silnú ranu, pomyslel som si, či bola vonku vypálená nejaká salva. Pozrel som cez okno, už tam ležal a dvaja ľudia mu dávali prvú pomoc. Pomodlil som sa za neho a cez okno som mu dal rozhrešenie. Bol som v tom, že odpadol, že dostal nejaký infarkt. Nenapadlo by mi, že skočil z veže,” dodal Drondzek. Videl však, ako vyšiel z fary kaplán a šiel k telu. “Ešte žil, po troch minútach skonal. Keď prišli policajti, už ho iba zakryli čiernou plachtou,” opísal dekan s tým, že mu je tejto tragédie ľúto a bude sa za dušu nebohého modliť. Kaplán mu stihol udeliť sviatosť posledného pomazania.

Nebohý Tomáš (†34) sa pasoval s ťažkým trápením. Čo všetko sa mu prihodilo? Čítajte na ďalšej strane >>>