Zaisťovacie úkony policajti vykonávajú v Bratislavskom a Trnavskom kraji. "V súčasnosti zatiaľ nie je možné poskytnúť bližšie informácie," dodala polícia. Vec je v úvodnom štádiu trestného konania, doplnil pre TASR hovorca bratislavskej krajskej prokuratúry Juraj Chylo.

Študenta Daniela Tupého zavraždili 4. novembra 2005 vo večerných hodinách v bratislavskom parku na Tyršovom nábreží. Utrpel osem bodných rán. Na študentov zaútočila pri petržalskom brehu Dunaja skupina mužov vyzbrojených nožmi a boxermi. Podľa svedkov mal útok trvať asi minútu. Zranenia utrpeli šiesti ľudia.

Zločin vyvolal množstvo reakcií odsudzujúcich násilie a prejavy neonacizmu. Podľa niektorých médií polícia pracovala v tom čase aj s verziou, že vraždu mohli mať na svedomí muži z podsvetia. V kauze obžalovali päť osôb, Richardovi H. za vraždu hrozilo desať až 15 rokov. Okresný súd Bratislava I ich v júni 2009 oslobodil.

Podľa informácií tvnoviny.sk v putách skončili muži, ktorých úplne na začiatku podozrievali. Má ísť o skupinu neonacistov. Medzi zadržanými je aj Marián Molnár. Podľa medializovaných informácií kedysi člen neonacistického zoskupenia z Petržalky Rebel Klan Engerau.

Dôkazná situácia v prípade zadržania podozrivých z vraždy študenta Daniela Tupého je nepriestrelná, povedal prezident policajného zboru Štefan Hamran. Tiež tvrdí, že sa vykonal obrovský kus poctivej práce. "Zadržaní sa na 110 percent nachádzali na Tyršovom nábreží v čase vraždy Daniela Tupého,“ uviedol.NAKA zasahovala aj v bratislavskej Petržalke. Zadržala jedného z podozrivých. U druhého v byte zaistili zbrane, ktoré mal v legálnej držbe.

Prečítajte si aj: