K vážnej dopravnej nehode došlo zhruba o 7. hodine. „Za dosiaľ presne nezistených okolností sa čelne zrazilo vozidlo zn. Škoda Superb s linkovým autobusom, v ktorom sa viezlo 11 cestujúcich. Na miesto boli ihneď vyslané všetky záchranné zložky. Podľa prvotných zistení sa pri dopravnej nehode zranili traja cestujúci, rozsah zranení zatiaľ nemáme k dispozícii. Žiaľ, táto dopravná nehoda si vyžiadala aj jeden ľudský život," uviedla pre Plus JEDEN DEŇ košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová. Podľa našich zistení za volantom osobného auta sedel 22-ročný Michalovčan, ktorý cielene vyštartoval vo veľkej rýchlosti do protismeru.

Chcel zomrieť

Bolo zvláštne, že na ceste neboli žiadne stopy po brzdení. Podľa informácii TV JOJ obchodný partner obete tvrdil, že mu krátko pred nehodou mladík volal a oznámil mu svoj úmysel ukončiť život. Jeho slová nepriamo potvrdil vodič autobusu. Ten povedal, že šofér pôvodne ako keby chcel predbiehať. Po chvíľke sa vrátil do svojho jazdného pruhu a o chvíľku vyštartoval tak, ako keby bola cesta v protismere úplne prázdna. Mladík za volantom osobného auta vo veľkej rýchlosti narazil do autobusu, pod ktorým ostal vlisovaný. Zranenia, ktoré utrpel boli nezlučiteľné so životom. U vodiča autobusu vykonali na mieste dychovú skúšku na zistenie prítomnosti alkoholu s negatívnym výsledkom. „Prípadné požitie alkoholu u obete bude zisťované pri pitve," dodala polícia.

Dramatické ráno

„Nehodu nám nahlásili krátko po 7. hodine. V autobuse kde bolo 11 deti sa zranili dvaja chlapci a jedno dievča," priblížil operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Košiciach. Dve deti skončili následne v nemocnici a jedno ošetrili na mieste.

Autobus, ktorý ďalej nemohol pokračovať v jazde v dôsledku poškodenia, bol odtiahnutý do garáže. Výška škody bude určená po obhliadke. Uviedol to v reakcii na nehodu hovorca dopravcu, spoločností Arriva na Slovensku, Peter Stach s tým, že osobné vozidlo narazilo do linkového autobusu primestskej dopravy smerujúcej do Michaloviec."

Výzva polície

Polícia vyzýva všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa správali na cestách zodpovedne, dodržiavali dopravné predpisy, zbytočne neriskovali, sledovali situáciu okolo seba, a tým si chránili to najcennejšie, svoje životy.

Vyjadrite svoj názor v komentároch pod článkom