Podľa doterajších zistení 48-ročný vodič z Košíc pri cúvaní s dodávkovým vozidlom zn. Mitsubishi Fuso, ktorým prevážal barely s vodou po účelovej príjazdovej ceste smerujúcej k firmám, sídliacim na Magnezitárskej ulici, narazil do chodkyne, ktorá kráčala po komunikácii.

Prišiel o vodičák

"Žiaľ, zranenia, ktoré 63-ročná žena z Košíc pri zrážke utrpela, boli nezlučiteľné so životom. Vodič bol na mieste podrobený dychovej skúške s negatívnym výsledkom a na zistenie prítomnosti omamných a psychotropných látok v jeho organizme mu bol odobratý biologický materiál. Vodičovi bol na mieste zadržaný vodičský preukaz a ďalšia jazda zakázaná," informovala košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová. Dodala, že policajti udalosť na mieste dôkladne zadokumentovali aj za účasti znalca z odboru cestná doprava.

Osudný telefonát

"Polícia v tejto súvislosti začala trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia. Do trestného konania budú pribratí znalci zdravotníctva a farmácie a z odboru cestná doprava," spresnila, že bližšie okolnosti, za akých k tejto tragickej dopravnej nehode došlo a čo bolo jej presnou príčinou, bude predmetom ďalšieho vyšetrovania.

Nehodu mali zachytiť aj kamery na neďalekej budove. Údajne žena tesne pred nárazom telefonovala.

Viac foto nájdete TU ►►►

Prečítajte si tiež: