Národná jednotka finančnej polície Prezídia Policajného zboru realizuje dnešného dňa v Banskej Bystrici, Krupine, Vyšnom Mirošove (okres Svidník), Košiciach a okolí akciu zameranú na dokumentovanie daňovej trestnej činnosti s následkom v rozsahu 1,7 mil. eur.

Zadržali viacero osôb, s putami na rukách skončil aj starosta obce Vyšný Mirošov (okres Svidník) Michal Petraník. O tomto verejnom funkcionárovi sme viackrát informovali,  keďže ide o viacnásobne súdne stíhaného muža. Na krku má obžalobu z viacerých trestných činov. Súdny proces pre spreneveru, zneužívanie právomoci verejného činiteľa a marenie exekučného konania sa s ním ťahá už štvrtý rok. Pojednávania boli odročené už minimálne 25-krát! Medzitým si vyrábal ďalšie problémy, neprávoplatne ho odsúdili za podvod v štádiu pokusu,  pred niekoľkými týždňami aj za porušovanie ochrany stromov a krov, lebo bez povolenia vyrúbal pol chotára. Podal odpor a preto musí súd vykonať dokazovanie. Pár týždňov dozadu ho polícia obvinila aj zo zločinu pokračujúceho podvodu. Poslanci na neho podali trestné oznámenie aj pre to, že bez ich súhlasu a v mene obce podpísal podnikateľovi z Košíc zmenku.

Obvinili viacerých

Podstatou dnešnej realizovanej akcie je podľa informácií zverejnených na policajnom facebooku zaistenie osôb a vecí dôležitých pre účely vedeného trestného konania. "V danej veci bolo spracované rozhodnutie o vznesení obvinenia vo vzťahu k 10 osobám, z ktorých dve boli zadržané. Momentálne prebiehajú tri domové prehliadky a osem prehliadok kancelárskych priestorov, prevádzkových priestorov, ako aj osobných motorových vozidiel," napísali policajti.

Zisťujeme bližšie informácie, správu budeme aktualizovať.